Zimski športi

Jerneja Brecl skočila do brona na mladinskem SP, Jernej Presečnik peti

Smučarska skakalka iz SSK Mislinja v Lahtiju zaostala le za Norvežanko Theo Minyan Bjørseth in Francozinjo Josephine Pagnier.
Jerneja Brecl je osvojila prvo slovensko kolajno na mladinskem svetovnem prvenstvu v Lahtiju. FOTO: Jože Suhadolnik
11. 2. 2021 | 10:52
11. 2. 2021 | 18:29
1:56
Na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Lahtiju se v slovenskem taboru veselijo prve kolajne. Zanjo je poskrbela smučarska skakalka Jerneja Brecl, ki je se je izkazala s tretjim mestom.

Skakalka iz SSK Mislinja je bila s skokom, dolgim 89 metrov, po uvodni seriji še četrta, na najnižjo stopnico zmagovalnega odra pa se je zavihtela s finalnim nastopom (91,5 m). Z zlato kolajno se je ovenčala Norvežanka Thea Minyan Bjørseth (98 m in 92 m), drugo mesto je osvojila Francozinja Josephine Pagnier (90 m in 91 m).

Naša druga najboljša tekmovalka je bila še ne 16-letna Nika Prevc (81 m in 81,5 m), ki je bila enajsta, dve mesti za njo je pristala Jerneja Repinc Zupančič (81 m in 86 m), Katra Komar (78 m in 75 m) pa je zasedla 25. mesto.

Zelo dobri nastopi mladih slovenskih skakalk so odlična napoved tudi jutrišnje ekipne preizkušnje, na kateri bodo ob tokratni bronasti junakinji Breclovi naše barve branile še Nika Prevc, Jerneja Repinc Zupančič in Nika Vetrih.

Presečnik 10,2 točke za kolajno

Med fanti so bili najuspešnejši Avstrijci, ki so se po zaslugi Niklasa Bachlingerja (96 m in 95,5 m) in Davida Haagna (96 m in 95,5 m) veselili dvojne zmage. Na tretjo stopničko je skočil Švicar Dominik Peter (97,5 m in 95 m). Najboljši Slovenec je bil Jernej Presečnik (92,5 m in 94 m), ki se je uvrstil na peto mesto. Za Petrom je zaostal za 10,2 točke.

Med deseterico sta se od naših prebila tudi Rok Masle (92 m in 91,5 m) in Žak Mogel (89,5 m in 92 m), ki sta drug za drugim pristala na devetem oziroma desetem mestu. Jan Bombek (87,5 m in 89,5 m) je tekmo končal na 16. mestu.