Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svet

V nesreči žičnice umrli štirje ljudje, še ena oseba je hudo ranjena

Na gondolski žičnici na Monte Faitu se je zgodila tragična nesreča.
1131 metrov visoki Monte Faito je izletniška točka v bližini Neaplja oziroma Sorrenta. FOTO: Wikipedia
1131 metrov visoki Monte Faito je izletniška točka v bližini Neaplja oziroma Sorrenta. FOTO: Wikipedia
M. B., STA
17. 4. 2025 | 19:05
18. 4. 2025 | 08:49
2:39

V nesreči kabinske žičnice, ki pelje na skoraj 1200 metrov visoko goro Monte Faito na jugu Italije, so umrli štirje ljudje, poroča italijanska agencija Ansa. Še ena oseba je bila v nesreči hudo poškodovana. 

Po prvih znanih podatkih je menda kabina gondole padla po strmini, ko se je pretrgal vlečni kabel, je dejal župan Castellammare di Stabia Luigi Vicinanza v odgovoru novinarjem in potrdil, da je bilo v kabini, ki je padla, pet ljudi – štirje turisti in strojevodja. Vseh dvanajst tujih turistov, ki so obtičali v kabini nekoliko nižje, so s pasovi in vitlom že spravili na varno.

Župan opozarja, da je bila žičnica po zimskem premoru znova odprta pred tednom dni in da so tedaj »zaposleni ponovili, da so ponosni na tehnologijo sistema, in povedali, da sistematično izvajajo varnostne teste za primer, če bi se vlečna vrv pretrgala.« 

image_alt
Inšpekcija prepovedala uporabo tovorne žičnice

»Kabina žičnice na Monte Faitu je padla, bojimo se, da bodo smrtne žrtve,« je kmalu po tragičnem dogodku zapisal Umberto De Gregorio, direktor podjetja Ente Autonomo Volturno, ki upravlja žičnice.

Nekaj pred šesto uro se je zgodila okvara, nato pa so izgubili stik s kabino žičnice, ki je ostala zataknjena na vrhu vzpona. Zaradi zelo slabih vremenskih razmer so imeli reševalci, ki so bili dejavni že od popoldneva, težave z dostopom do kraja dogodka, ki je skrit v megli. 

Že pred tem so reševalci z druge kabine iste žičnice uspešno rešili dvanajst potnikov, ki so obtičali. Vsi potniki so dobro, niso bili poškodovani »in se varno spuščajo«, je tedaj preuranjeno sporočila družba EAV. Po okvari je varnostni sistem blokiral kabine in začele so se operacije za reševanje potnikov.

Lani se je s kabinsko žičnico, ki so jo odprli leta 1952, na goro povzpelo več kot 100.000 ljudi. Do danes je bila edina smrtna nesreča leta 1960, ko se je ena od kabin odpela in padla v globino. Tudi takrat so umrli štirje ljudje.

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine