Blejski strateški forum vlada predstavlja kot osrednji dogodek konference o prihodnosti Evrope v Sloveniji, a na njem državljani ne bodo imeli besede.
Galerija
Je politična razprava na najvišji ravni, kakršne smo vajeni na Bledu, resnično smisel konference o prihodnosti Evrope? FOTO: Uroš Hočevar
V nadaljevanju preberite:
Strateški forum Bled (BSF), ki se bo začel danes, bo eden izmed vrhuncev slovenskega predsedovanja svetu Evropske unije. Vlada ga je izpostavila kot ključni dogodek, ki bo v Sloveniji organiziran v okviru konference o prihodnosti Evrope. Toda ob tem se poraja vprašanje, ali je politična razprava na najvišji ravni, kakršne smo vajeni na Bledu, resnično smisel tega vseevropskega posveta.
»Ne vidim organizirane javne razprave o tem, kakšno Evropo si želimo. Blejski strateški forum to zagotovo ni. To ni dialog z državljani,« nam je svoj pogled na to, kako se je vlada lotila izvedbe slovenskega dela konference o prihodnosti Evrope, zaupal neimenovani diplomatski vir.
Namen konference o prihodnosti je predvsem prisluhniti evropskim državljanom in njihovim predstavam, kakšna bi morala biti Evropska unija. Toda v Sloveniji ta razprava za zdaj poteka tako rekoč samo med politiki, kljub dejstvu, da si je vlada konferenco o prihodnosti Evrope izbrala kot eno od prioritet predsedovanja, ki sovpada z večjim delom tega manj kot leto dni trajajočega vseevropskega demokratičnega eksperimenta.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji