Zimski športi

Kopitarjevi kralji znova slavili

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL v domači dvorani s 5:2 ugnali New York Islanders.
Slovenski as Anže Kopitar (desno) je na ledu prebil slabih 21 minut in v tem času na vrata tekmecev sprožil tri strele. FOTO: Gary A. Vasquez/USA Today Sports
STA
15. 3. 2023 | 08:41
15. 3. 2023 | 09:06
2:28

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL dosegli 39. zmago v sezoni, potem ko so v domači dvorani s 5:2 premagali New York Islanders. Slovenski as Anže Kopitar je sodeloval pri drugem golu kraljev, na ledu pa prebil slabih 21 minut in v tem času na vrata tekmecev sprožil tri strele.

image_alt
Anže Kopitar in soigralci naposled prekinili svoj niz

Petintridesetletni Hrušičan je v drugi tretjini ob igri z dvema hokejistoma več odložil plošček Drewu Doughtyju, ki je z močnim strelom premagal Iljo Sorokina za vodstvo kraljev z 2:1. Domači so se znašli v zaostanku v 12. minuti, ko je Pierre Engval zadel za otočane, v drugi tretjini pa je sledil juriš moštva iz Los Angelesa. Poleg Doughtyja (27. minuta) so zadeli še Blake Lizotte (22.), Alex Iafallo (28.) in Trevor Moore (33.).

Pred koncem druge tretjine je zaostanek gostov zmanjšal Jean-Gabriel Pageau (38.), v prazno mrežo pa je 53 sekund pred koncem tekme za LA zadel še Quinton Byfield. Joonas Korpisalo je po 26 obrambah v vratih kraljev slavil tudi na drugi tekmi po menjavi iz Columbus Blue Jackets.

Kralji so slavili še šestič na zadnjih sedmih tekmah in ostajajo za petami vodilnima moštvoma na zahodu. FOTO: Gary A. Vasquez/USA Today Sports

»Govorili smo o tem, da moramo biti direktni in ne toliko čakati s ploščkom v posesti. Poleg tega smo morali popraviti igro v bližini nasprotnikovega gola. Vedeli smo, da njihovi hokejisti dobro obvladujejo prostor in da moramo najti način, da pokrijemo njihovega vratarja in se dobro odkrijemo. To smo včeraj trenirali in mislim, da se je obrestovalo,« je po tekmi o ključih za zmago za spletno stran LA Kings Insider razlagal trener Todd McLellan.

Kralji so slavili še šestič na zadnjih sedmih tekmah in ostajajo za petami vodilnima moštvoma na zahodu. V pacifiški diviziji sicer vodi Vegas. Zlati vitezi so za 90. točko sezone in četrto zmago zapovrstjo ugnali Philadelphia Flyers s 5:3. Kings imajo 87 točk in so drugi v diviziji.