Chiesa potopil modre prvake, Ronaldo rumeno podmornico

Chelsea napadal, disciplinirani Juventus zadel. Portugalec spet rešil United. Benfica razbila Barcelono. Zmaga Atalante in Salzburga. Lewandowski trese mreže.
Federico Chiesa je prinesel zmago Juventusu. FOTO: Massimo Pinca/Reuters
P. Z.
29. 9. 2021 | 22:59
29. 9. 2021 | 23:37
2:06
Spet je bilo razburljivo v nogometni ligi prvakov. Juventus je presenetil branilca naslova Chelsea z 1:0. Strelec je bil Federico Chiesa, ki je zadel po 10 sekundah drugega polčasa. Modri iz Londona so imeli premoč, ampak ta je bila jalova.

Manchester United je v ponovitvi zadnjega finala evropske lige z golom Ronalda globoko v sodnikovem podaljšku premagal Villarreal. Španska rumena podmornica je vodila z 1:0, izenačil je Alex Telles.

Barcelona je visoko, kar z 0:3, izgubila v Lizboni. Takšen poraz bo na klopi težko zadržal trenerja Ronalda Koemana. Dva gola je dosegel Darwin Nunez. Katalonci imajo po dveh tekmah nič točk in razliko v golih 0:6!

Robert Lewandowski nadaljuje strelski pohod, proti Ukrajincem je bavarski stroj za gole že v prvem polčasu zadel dvakrat. Bayern ima razmerje v zadetkih 10:0.

Atalanta je brez Josipa Iličića premagala čvrsti Young Boys. Salzburg je strl odpor Lilla.

Robert Lewandowski še naprej trese mreže. FOTO: Christof Stache/AFP

Skupina E – Bayern : Dinamo Kijev 5:0 (Verbič ni igral), Benfica : Barcelona 3:0; skupina F – Atalanta : Young Boys 1:0 (Iličić ni igral), Manchester United : Villarreal 2:1; skupina G – Salzburg : Lille 2:1 (Šeško je igral od 62. minute), Wolfsburg : Sevilla 1:1; skupina H – Zenit : Malmö 4:0, Juventus : Chelsea 1:0.