Jubilejna 100. ligaška zmaga Inzaghija, Zajčevim točka

Lazio je z zmago nad Sampdorio pripravil lepo darilo trenerju Simoneju Inzaghiju. Genoa z Miho Zajcem do točke proti Veroni.
Simone Inzaghi je stoto ligaško zmago slavil tudi po zaslugi strelca Luisa Alberta. FOTO: Vincenzo Pinto/AFP
20. 2. 2021 | 21:37
20. 2. 2021 | 22:57
1:37
RImsko moštvo Lazio je v 23. kolu italijanskega prvenstva tesno premagalo Sampdorio z 1:0 in s tem pripravilo darilo za svojega trenerja Simoneja Inzaghi​ja.

44-letni italijanski trener, ki je na klopi Rimljanov od leta 2016, je namreč slavil svojo jubilejno 100. zmago v italijanskem prvenstvu.

Za ta dosežek je potreboval 181 tekem, kar je četrti najboljši dosežek, pred njim so le Fabio Capello (180), Maurizio Sarri (169) in Antonio Conte (145).

Edini gol na tekmi je v 24. minuti dosegel Luis Alberto.

Badelj rešil Genoo

Miha Zajc je za Genoo igral v prvem polčasu. FOTO: Genoa CFC/Facebook<br />

Miha Zajc je za Genoo igral v prvem polčasu. FOTO: Genoa CFC/Facebook

Genoa je na domači zelenici igrala neodločeno z Verono (2:2).

Večino tekme so bili v ospredju gostje, ki so vodili z 1:0 in 2:1, vendar pa se je Genoa rešila v 94. minuti z golom Milana Badlja.

Slovenski reprezentant Miha Zajc je bil v začetni postavi Genoe in igral v prvem polčasu, v katerem je sprožil dva strela mimo nasprotnikovega gola.