Košarka

Zadržani Dončić z Dallasom izgubil na Floridi, maščevanje Dragića

Dallas Mavericks so proti Torontu doživeli tretji zaporedni poraz (93:116), Miami pa je premagal Detroit s 113:107.
Luka Dončić je na Floridi ob le 11 metih iz igre dosegel 15 točk. FOTO: Mike Ehrmann/AFP
19. 1. 2021 | 06:06
19. 1. 2021 | 07:01
5:14
V severnoameriški ligi NBA je dan Martina Lutherja Kinga mlajšega prinesel polovičen uspeh slovenskih košarkarjev. Tokrat zadržani Luka Dončić je z Dallasom izgubil proti Torontu s 93:116, Goran Dragić pa je bil z 22 točkami drugi strelec Miamija ob zmagi nad Detroitom s 113:107.

Dallas Mavericks so se ponoči s Torontom pomerili v Tampi, kjer kanadsko moštvo v tej sezoni igra domače tekme. Tam Dallas ni imel svojega večera, saj je bil glavni trener Rick Carlisle zaradi dveh tehničnih napak izključen že ob koncu prve četrtine, slovenski zvezdnik Luka Dončić pa je ob ne tako agresivni igri v napadu vknjižil 15 točk, 9 asistenc in 7 skokov.

Če je Ljubljančan po pretekli tekmi s Chicagom govoril o svoji sebičnosti (ob 30 metih iz igre je dosegel 36 točk) in na zadnjih sedmih tekmah vselej vrgel več kot 20 metov iz igre, se je tokrat ustavil pri zgolj enajstih. Zgrešil je vse tri mete za tri točke in zaključevanje akcij prepustil soigralcem, s katerimi pa so iz igre metali manj kot 38-odstotno (31-82).

Prvi polčas je bil še izenačen, saj je Toronto po uvodni četrtini vodil za 4 (22:18), ob glavnem odmoru pa je bilo 47:47. Kanadčani so nato v drugem polčasu prestavili v višjo prestavo, po treh četrtinah so vodili za 9 (81:72), v zadnjih 12 minutah pa so dosegli 14 točk več od tekmecev in jim prizadejali tretji zaporedni poraz.

Pri Dallasu je bil prvi strelec Kristaps Porzingis s 23 točkami, drugi strelec pa je bil Trey Burke s 17 točkami. Povratnik Tim Hardaway mlajši je zgrešil vseh 12 metov iz igre in tekmo končal brez točke. Dallas je še vedno pogrešal Doriana Finney-Smitha, Maxija Kleberja, Dwighta Powella in Josha Richardsona.

Pri Torontu je bil s 23 točkami najučinkovitejši Kyle Lowry, 21 jih je dodal Chris Boucher.

Dragić pomagal zrežirati povratek Miamija

Miami je na domači tekmi z Detroitom po preobratu zmagal s 113:107 in se s tem svojemu tekmecu maščeval za sobotni poraz. Tekma se je začela kar pet ur kasneje, kot je bilo sprva predvideno, saj je vodstvo lige potrebovalo dodaten čas za testiranja.

A to ni zmotilo izkušenega Gorana Dragića, ki je tekmo začel v prvi postavi in bil z 22 točkami drugi najboljši strelec svojega moštva, več jih je dosegel le Bam Adebayo (28 točk, 11 skokov).

Začetek je sicer kazal na to, da bo Detroit dobil tudi drugo zaporedno medsebojno tekmo. Gostje so na Floridi povedli s kar 28:9, vendar pa je Miami postopoma zmanjševal zaostanek, ki je ob koncu prve četrtine znašal 12 (24:36), ob glavnem odmoru pa 6 točk (55:61).

Vročica je nato v tretji četrtini dosegla 33 točk in prešla v vodstvo s 87:80, prednosti pa nato ni več izpustila iz rok.

Pri poražencih sta bila najbolj razpoložena Jerami Grant s 27 točkami in Wayne Ellington s 24 točkami.

Harden in Durant blestela ob zmagi nad Milwaukeejem

Na zelo zanimivem in tesnem obračunu so Brooklyn Nets premagali Milwaukee s 125:123.

Pri Brooklynu sta blestela glavna zvezdnika James Harden in Kevin Durant, ki sta skupaj dosegla kar 64 točk. Novinec v moštvu Harden je vknjižil 34 točk in 12 asistenc, Durant pa 30 točk, 9 skokov in 6 asistenc. Njun soigralec Kyrie Irving je izpustil še sedmo zaporedno tekmo.

Tudi najpomembnejši igralec Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo je imel učinkovit večer, saj je dosegel 34 točk, 12 skokov in 7 asistenc, kar pa je bilo premalo za zmago.

Brooklyn si je četrto zaporedno zmago priboril v končnici tekme, ko je 36,3 sekunde pred koncem za tri točke zadel Durant, na drugi strani pa je zadnja dva meta zgrešil Khris Middleton.

Rezultati lige NBA
Toronto Raptors - Dallas Mavericks 116:93 (Dončić 15 točk, 9 asistenc, 7 skokov v 35 minutah)
Miami Heat - Detroit Pistons 113:107 (Dragić 22 točk, 3 asistence, 3 skoki v 33 minutah)
New York Knicks - Orlando Magic 91:84
Atlanta Hawks - Minnesota Timberwolves 108:97
Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 104:125
Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 108:104
Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 125:123
Chicago Bulls - Houston Rockets 125:120
Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 113:115