Pozdravljeni!

Košarka

Maratonska drama pripadla Realu, ki mu je čestital Dončić

Košarkarji Real Madrida so drugem polčasu nadoknadili zaostanek 16 točk in se uvrstili na F4 evrolige. Partizan pokazal kakovost, zmanjkalo mu je izkušenj.
Hrvaški reprezentant Mario Hezonja (v sredini) se je veselil zmage proti Partizanu. FOTO: Javier Soriano/AFP
P. Z., STA
10. 5. 2023 | 23:33
10. 5. 2023 | 23:41
2:35

Košarkarji Monaca in Real Madrida so zadnji udeleženci zaključnega turnirja evrolige, ki bo konec naslednjega tedna v Kaunasu. Monačani so odločilno peto tekmo proti Maccabiju iz Tel Aviva dobili doma s 97:86, Španci pa so Partizan izločili po zaostanku 0:2 v zmagah. Danes so zmagali z 98:94.

Real Madrid bo v polfinalu 19. maja igral proti Barceloni, ki je bila v četrtfinalu s 3:0 boljša od Žalgirisa, Monaco pa se bo srečal s pirejskim Olympiacosom, ki je včeraj dobil peto tekmo proti Fenerbahčeju. Finale bo v nedeljo, 21. maja, ob 19. uri.

Monaco se je le dve leti po vstopu v evroligo uvrstil na zaključni turnir. Lani je izpadel po peti tekmi četrtfinala proti Olympiacosu, letos pa je v seriji z Izraelci dobil drugo in tretjo tekmo, današnjo pa je sebi v prid odločil z delnim izidom 21:7 v zadnjih petih minutah.

Željko Obradović ni mogel preprečiti poraza Partizana. FOTO: Javier Soriano/AFP

Za Monaco sta po 21 točk dosegla Mike James in Jordan Loyd, pri Maccabiju pa je s 27 točkami izstopal Wade Baldwin.

Desetkratni evropski prvaki iz Madrida je kot prvi v zgodovini evrolige nadoknadil zaostanek 0:2 v zmagah. Beograjčane je danes premagal po zaostanku 18 točk na začetku drugega polčasa. Zadnjo četrtino je dobil s 29:18, drugi polčas pa z 59:39.

Džanan Musa je zbral 20 točk, Sergio Rodriguez jih je dodal 19, pri Partizanu, ki je ob polčasu vodil za 16 točk, pa je bil najbolj učinkovit Kevin Punter z 28 točkami. Tekmo so odločile izkušnje, ki jih je imel Real veliko več od Partizana.

Walter Tavares je bil junak Reala na peti tekmi. FOTO: Javier Soriano/AFP

Realu je prek twitterja takoj po tekmi čestital tudi Luka Dončić, ki je Madridčanom prinesel evropski naslov.