Drugi športi

Šprinterski kralj pošteno razjezil zvezdnike iz lige NBA

Ameriški as Noah Lyles se sprašuje, zakaj se imajo šampioni najmočnejše košarkarske lige za svetovne prvake.
Ameriški šprinterski as Noah Lyles je v Budimpešti osvojil vse, kar se je osvojiti dalo. FOTO: Jewel Samad/AFP
29. 8. 2023 | 09:44
30. 8. 2023 | 13:23
1:57

Američan Noah Lyles je bil eden od največjih zvezdnikov nedavnega 19. svetovnega prvenstva v atletiki. V Budimpešti je le še potrdil naziv šprinterskega kralja, potem ko si je pritekel zlati lovoriki na 100 in 200 metrov. Za nameček je prispeval še pomemben delež k zmagoslavju štafete ZDA na 4x100 metrov.

Za njim pa se »praši« tudi zaradi izjav, s katerimi je razburil zvezdnike iz košarkarske lige NBA. »Med spremljanjem slavja po finalu v tem tekmovanju sem opazil, da zmagovalci nosijo čepice z napisom: 'World Champions' (Svetovni prvaki). Svetovni prvaki česa?« se je v smehu vprašal 26-letni Lyles in nato pomenljivo pristavil: »Svetovni prvaki ZDA? Ne razumite me napačno. Ljubim ZDA, vendar to ni svet!«

Kevin Durant bi Lylesu poslal pomoč. FOTO: Ron Chenoy/Usa Today Sports/Reuters

S svojim razmišljanjem je pošteno razjezil košarkarske ase. Ni bilo treba dolgo čakati na njihove odzive. Kevin Durant, ki je šampionski prstan v najmočnejši košarkarski ligi na svetu osvojil v letih 2017 in 2018, je na instagramu zapisal: »Nekdo bi moral pomagati temu bratu.« Oglasil se je tudi ameriški reprezentant Tyrese Haliburton, ki s soigralci v Aziji lovi naslov svetovnih prvakov: »To ni bil ravno najbolj inteligenten odgovor ...«