PREMIUM   D+   |   Drugi športi

Tudi Maruša Mišmaš pustila pečat v Budimpešti, kjer so blesteli Američani

Končalo se je SP v Budimpešti, kjer so ZDA pokazale premoč pred Parizom 2024. Za konec državni rekord izjemne Maruše Mišmaš Zrimšek. Lia Apostolovski deveta.
Maruša Mišmas Zrimšek se je izkazala v finalu s šestim mestom. Foto Kai Pfaffenbach/Reuters
27. 8. 2023 | 22:23
27. 8. 2023 | 22:33
4:58

V nadaljevanju preberite:

V Budimpešti se je končalo svetovno prvenstvo v atletiki, ki je Sloveniji prineslo srebrno kolajno Kristjana Čeha v metu diska in četrto mesto Tine Šutej v skoku s palico ter še nekaj zelo dobrih uvrstitev. Med te štejemo tudi finalna nastopa Lie Apostolovski v skoku v višino in še posebej Maruše Mišmaš Zrimšek v teku na 3000 m z zaprekami, pri katerem je za več kot tri sekunde izboljšala svoj državni rekord.

Miting najboljših na planetu je razkazal premoč Američanov, ki očitno že stopnjujejo formo pred olimpijskimi igrami prihodnje leto v Parizu. ZDA so z naskokom osvojile največ kolajn, kar 29, od tega 12 zlatih. Nobena druga država ni zbrala več od štirih zmag.

Kaj je povedal prvi zvezdnik SP Noah Lyles in zakaj je kritičen do IAAF?

Celoten članek je na voljo le naročnikom.