Drugi športi

Neja pod pritiskom skočila v finale in na koncu pridobila še eno mesto

Filipičeva se je na atletskem evropskem prvenstvu v Rimu izkazala s sedmim mestom v troskoku.
Neja Filipič se je takole veselila uspešnega nastopa. FOTO: Aleksandra Szmigiel/Reuters
M. Š., STA
9. 6. 2024 | 23:50
2:23

Vrhunska slovenska atletinja Neja Filipič je tretji dan evropskega prvenstva v Rimu s 14,12 metra v troskoku zasedla sedmo mesto. Zlato lovoriko je osvojila Španka Ana Peleteiro Compaore (14,85 m), bronasta na OI v Tokiu 2021, srebrne kolajne se je s turškim rekordom razveselila lanska evropska dvoranska prvakinja Tugba Danismaz (14,58 m), z bronastim odličjem pa se je okitila Francozinja Ilionis Guillaume (14,43 m).

Filipičeva je v prvi in drugi seriji ostala brez rezultata, v tretji pa je pod pritiskom skočila 13,85 metra daleč. To ji je prineslo osmo mesto, s tem pa tudi zadnje, ki je še zagotavljalo preostale tri poskuse v finalu.

Članica ljubljanskega Massa je nadaljevala s 13,72 metra in tretjim prestopom, zadnjo, šesto serijo pa je sklenila s 14,12 metra, s katerim je pridobila eno mesto. S tem je končala slovenske nastope dneva.

Lia Apostolovski je končala na devetem mestu. FOTO: Kai Pfaffenbach/Reuters

Ljubljančanka Lia Apostolovski je v večernem finalu skoka v višino z 1,90 metra končala na devetem mestu. Rok Ferlan iz kranjskega Triglava je v polfinalu na 400 metrov zasedel sedmo mesto v skupini in imel skupno 15. izid. S 45,63 sekunde je tekel drugi najboljši izid v karieri.

Že pred tem je Andrej Skočir v prvem krogu kvalifikacij v teku na 200 metrov z 21,08 sekunde zasedel 19. mesto, v teku na 400 metrov z ovirami je Agata Zupin  s 57,83 sekunde pristala na 21. mestu. Zgodaj dopoldne sta nastopila tudi slovenska maratonca na 21 km, na 52. mestu je polmaraton končal Primož Kobe (1;07:30), Anja Fink pa je zasedla 57. mesto (1;16:24).