Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Omrežnine morajo prinesti več, sicer bomo ostali brez elektrike

Električar je bil nekoč junak, tudi če je prišel le zamenjat varovalko. Zdaj pa ga naderejo, če ne pride v dvanajstih minutah.
Ko zmanjka interneta, je za otroke konec sveta, ne vedo niti tega, kakšno je vreme zunaj. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Ko zmanjka interneta, je za otroke konec sveta, ne vedo niti tega, kakšno je vreme zunaj. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
15. 6. 2024 | 05:00
16. 6. 2024 | 18:18
21:17

V nadaljevanju preberite:

Mitja C. Fabjan je predsednik sindikata energetike dobro leto, na tem položaju pa zna dobro unovčiti več kot dvajsetletne izkušnje iz elektrodistribucijskih podjetij. Sodeloval je pri pogajanjih za pogodbe za pravičen prehod, a ugotavlja, da se stvari premikajo zelo počasi, če sploh. Iz lastnih izkušenj, nove stvari, kot pravi, mora preizkusiti, tudi ne verjame v možnost popolnega razogljičenja energetike z obnovljivimi viri, dvomi v elektrifikacijo prometa in ga skrbi za delavce, saj jih zmanjkuje.

Plače vam je uspelo nekoliko zvišati.

Nekaj smo naredili narobe, če deset let vlagamo v to, da usposobimo varilca, ko pride, pa da odpoved in gre polagat izolacijo. Lahko da je tam plača dobra le začasno, a človeka smo izgubili. Kot sindikat smo podprli dvig minimalne plače, zdaj pa ugotavljamo, da je minimalna plača v dveh letih zrasla za 40 odstotkov in imajo naši monterji plačo, ki je nižja od minimalne. Če bo minimalna plača še naprej tako rasla, bomo kmalu pri drugem segmentu zaposlenih v energetiki. Regulator, Agencija RS za energijo, vztraja, da omrežnine ne bodo višje. Mi pa vztrajamo, da se morajo zvišati, a ne toliko zaradi plač; elektrike ne bomo imeli, saj ne bo zaposlenih za okrepitev in gradnjo omrežij.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine