
Neomejen dostop | že od 14,99€
»Vsaka generacija ima občutek, da je generacija za njo manj kulturna, manj delovna in manj spoštljiva do starejših ... Ta fenomen ni nov. Zelo pomembno pa je, da se predstavniki vseh generacij skušamo razumeti in sporazumeti ter da razmišljamo o okoliščinah, ki so zaznamovale naše odraščanje in miselnost – to je prvi korak do sprejetja in dobrih medgeneracijskih odnosov v družbi in v poslovnem okolju,« pravi dr. Darija Aleksić, profesorica in raziskovalka na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani.
Kaj zaznamuje generacijo Z? Kako se bo v delovnih okoljih povezala z milenijci in generacijo X? In kako bo vse to premešala umetna inteligenca? To je le nekaj vprašanj, na katera je v pogovoru odgovorila članica katedre za menedžment in organizacijo, ki jo raziskovalno zanimajo predvsem vpliv digitalizacije na zaposlenega in delovno okolje, zavzetost, etično vedenje, deloholizem in ustvarjalnost.
»Preveč pogosto se osredotočamo na razlike, premalokrat pa se vprašamo, katere so tiste temeljne vrednote, ki bi jih morali braniti in jih prenašati z generacije na generacijo. Svet se danes zelo hitro spreminja, zato je toliko bolj pomembno, da se kot družba ustavimo in se vprašamo, kam sploh hočemo in v kakšni družbi hočemo živeti,« opozarja sogovornica, ki se poleg tega, da raziskuje novo generacijo, z njo vsakodnevno srečuje tudi v predavalnici.
Komentarji