Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Svet

Azija bo odločila, ali bo prihodnost sveta mir ali vojna

Na dan samskih in koncu gejevskih iger si želim, da se svet ne bi vrnil v samoto primitivnih predsodkov, identitetnih nesoglasij in potrošniške praznine.
V preteklih tridesetih letih je dan samskih prerasel v dan neusmiljene potrošnje. FOTO: Tingshu Wang/Reuters
V preteklih tridesetih letih je dan samskih prerasel v dan neusmiljene potrošnje. FOTO: Tingshu Wang/Reuters
11. 11. 2023 | 09:00
0:27

V nadaljevanju preberite:

»Vse do svojega sodnega dne se bom v preteklost oziral s ponosom, ker sem zmogel toliko poguma, da sem se v boju soočil s pošastjo, ki je od pamtiveka vbrizgavala strup vame in v moške moje narave. Mnogi so bili pregnani v samomor, ker je bila omadeževana njihova življenjska sreča. Resnično sem ponosen, da sem zmogel pogum, da zadam prvi udarec hidri javnega prezira.«

Te besede je zapisal Karl Heinrich Ulrichs, nemški odvetnik, novinar, pisatelj, ki je bil imenovan za »prvega gejevskega moškega v zgodovini sveta«. Seveda ni bil prvi, a če upoštevamo, da je svoje vtise s konference nemških odvetnikov, med katero je odkrito zagovarjal pravice homoseksualcev in zahteval reformo nemških zakonov, ki prepovedujejo ali obsojajo homoseksualnost, če torej upoštevamo, da je zgoraj navedene stavke napisal – in se pod njimi podpisal s polnim imenom in priimkom – leta 1867, potem mu v resnici pritiče naziv »prvega«, ki mu ga je v enem od intervjujev dodelil Robert Beachy, profesor zgodovine na Univerzi Jonsei v Seulu.

Ulrichsovega boja proti »hidri javnega prezira« sem se spomnila, ko so prejšnjo soboto v Hongkongu odprli gejevske igre.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine