Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svet

Ameriški mediji združeno proti Trumpu

Več kot tristo uredništev obsoja predsednikove napade na svobodo govora.
Majhne in velike medijske hiše so se združile pod skupno parolo #EnemyofNone, s katero naslavljajo Trumpove napade na svobodo medijev. FOTO: Carlos Barria/Reuters
Majhne in velike medijske hiše so se združile pod skupno parolo #EnemyofNone, s katero naslavljajo Trumpove napade na svobodo medijev. FOTO: Carlos Barria/Reuters
16. 8. 2018 | 10:12
16. 8. 2018 | 12:13
2:12
Dobrih 350 medijev širom ZDA se je danes na pobudo časnika Boston Globe združilo v kampanji proti napadom ameriškega predsednika Donalda Trumpa na medije. Majhne in velike medijske hiše so se združile pod skupno parolo »nikogaršnji sovražnik« (#EnemyofNone), s katero opozarjajo na nekorektnost predsednikovih napadov na svobodo medijev.



Številna uredništva so objavila prispevke, ki opozarjajo na pomen svobode medijev ter na nevarnost, ki jo predstavljajo napadi iz Bele hiše. Trump namreč pogosto novinarske prispevke, ki mu niso po godu oziroma nastopajo preveč kritično, označi za lažne novice; avtorje člankov pa za sovražnike ljudstva.

Za lažne novice pogosto označuje prispevke, ki so kritični ali vsebujejo zanj škodljive informacije.



Tudi osebni napadi na novinarje preko Twitterja predsedniku niso tuji. New York Times je pod naslovom Svobodni mediji vas potrebujejo zapisal, da je edino prav, da ljudje kritizirajo medije, v kolikor se slednji motijo. »Vztrajati, da so resnice, ki ti niso všeč, lažne novice, predstavlja nevarnost življenjski sili demokracije,« so včeraj zapisali v skupnem pismu uredništva. 



Med mediji, ki so se pridružili akciji, so med drugimi New York Times, Chicago Sun Times, Philadelphia Inquirer ter številne manjše medijske hiše.


 
Podpori pa so se med drugim odrekli v medijski hiši časnika Wall Streel Journal, kjer so mnenja, da imajo tudi Trump in njegova administracija pravico do svobode govora.



Iz javnomnenjske raziskave univerze Quinnipiac, ki so jo nedavno izvedli, je razvidno, da več kot polovica republikanskih volivcev na predstavnike medijev gleda kot na sovražnike ljudstva.

 

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine