
Neomejen dostop | že od 14,99€
Za slovenskega judoista Davida Štarkla se je evropsko prvenstvo, ki se je danes začelo v Podgorici, hitro končalo. Že v uvodnem dvoboju kategorije do 60 kilogramov je moral priznati premoč Jorreju Verstraetnu, ki je zmagal z akcijo za vazari. Odločilna akcija je 27-letnemu Belgijcu uspela po poldrugi minuti obračuna.
»Škoda! Čeprav sem dobil enega od nosilcev prvenstva, se s tem nisem obremenjeval, sem pa vedel, da me čaka težka borba. Jorreja namreč dobro poznam, velikokrat se boriva na pripravah v tujini, tako da med nama ni nobenih skrivnosti. Nazadnje me je na prvem treningu vrgel kar štirikrat, na drugem je bilo že bolj izenačeno,« je razkril Štarkel.
Tokratni dvoboj je večinoma potekal v parterju, v katerem je Verstraeten, ki ima že tri (bronaste) kolajne z evropskih prvenstev, izkoristil trenutek Davidove nepazljivosti. »Moja napaka je na žalost pripeljala do zame usodnega vazarija,« je pojasnil 28-letni borec iz Galicije pri Žalcu, sicer član bistriškega Impola.
Štarklov sloviti trener Filip Leščak, petouvrščeni z olimpijskih iger leta 1984 v Los Angelesu, je pojasnil, da je bila odločilna poteza mejna. »Takšno akcijo lahko sodiš, lahko pa tudi ne. Na žalost so se tokrat odločili za vazari, s čimer sicer ni nič narobe, vendar je po mojem mnenju takšnih odločitev vseeno preveč. Odgovorni v našem športu skoraj vsako leto spreminjajo pravila v želji, da bi judoisti zmagovali s čistejšimi tehnikami, vendar pa jim to za zdaj ne uspeva najbolje,« je ocenil Leščak.
In kakšni so Davidovi načrti za naprej? »Po lanskem evropskem prvenstvu v Zagrebu sem se že spogledoval s koncem športne poti, vendar pa sem se nato odločil nadaljevati. Potem sem osvojil nekaj kolajn na turnirjih za evropski pokal in dobil dodatno motivacijo, za naprej pa ne bom ničesar rekel,« se Štarkel še ni odločil, ali bo na blazinah vztrajal kot tekmovalec.
Jutri bo naše barve v dvorani Morača branila Kaja Kajzer (do 63 kg), lanska evropska podprvakinja v kategoriji do 57 kilogramov iz Zagreba.
Komentarji