Slovenski premier ne vidi nobenega razloga, zakaj EU ne bi vzpostavila lastne različice beneške komisije.
Galerija
»Imamo širok nabor orodij, ki pa, poudarjajo nekateri opazovalci, niso resnično učinkovita, ko vidimo, kaj se dogaja v nekaterih delih EU,« je povedala Ramona Coman. FOTO:»Imamo širok nabor orodij, ki pa, poudarjajo nekateri opazovalci, niso resnično učinkovita, ko vidimo, kaj se dogaja v nekaterih delih EU,« je povedala Ramona Coman. Foto Francois Lenoir/Reutersvče Francois Lenoir/Reuters
V nadaljevanju preberite:
Pobuda za ustanovitev evropskega inštituta za ustavno pravo, ki jo bo Slovenija umestila v svoje prihajajoče predsedovanje svetu Evropske unije, bi znala biti dobrodošla, a le če bi državi uspelo prepričati evropske institucije in druge države članice, da ta lahko predstavlja del rešitve ustavnopravnih dilem, s katerimi se spopada EU.
Predsednik vlade Janez Janša je med novinarsko konferenco s predsednikom evropskega parlamenta Davidom Sassolijem včeraj napovedal, da se bo Slovenija v sklopu svojega predsedovanja svetu EU v drugi polovici leta zavzemala za ustanovitev telesa, ki bi pomagalo razreševati morebitne spore med evropskimi institucijami in državami članicami na področju vladavine prava.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji