Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Na bencinskih črpalkah po državi zmanjkuje goriva

Iz Petrola so sporočili, da ponekod zaradi velikega povpraševanja po pogonskih gorivih prihaja do kratkoročnih izpadov zaloge.
V številnih slovenskih krajih danes primanjkuje goriva. Vzrok je večje povpraševanje pred torkovo podražitvijo, a bojazni, da bo goriva zmanjkalo ni, zatrjujejo v Petrolu. FOTO: Leon Vidic/Delo
V številnih slovenskih krajih danes primanjkuje goriva. Vzrok je večje povpraševanje pred torkovo podražitvijo, a bojazni, da bo goriva zmanjkalo ni, zatrjujejo v Petrolu. FOTO: Leon Vidic/Delo
M. K., STA
19. 6. 2022 | 12:11
19. 6. 2022 | 17:21
2:41

V družbi Petrol, največjem trgovcu z naftnimi derivati v državi, po vsej Sloveniji zaznavajo povečano povpraševanje po pogonskih gorivih. Ponekod prihaja zaradi tega tudi do kratkoročnih izpadov zaloge, so sporočili iz podjetja. V torek se namreč ob prehodu na novo ureditev regulacije cen pričakuje občutnejša podražitev bencina in dizla.

V Petrolu navajajo, da povpraševanje močno presega dolgoletna dnevna povprečja, tako da na določenih bencinskih servisih prihaja tudi do kratkoročnih izpadov zaloge. Ob podobnih primerih v zadnjih mesecih se je to dogajalo predvsem na servisih, kjer se z gorivom, predvsem dizlom, oskrbujejo večji porabniki, na primer kmetovalci.

image_alt
Vlada napovedala prve ukrepe za blažitev energetske draginje

V podjetju pravijo, da se vseskozi trudijo, da bodo vsa prodajna mesta ustrezno oskrbljena že v teku dneva. Obenem pa so zaradi povečane prodaje na takšnih servisih že povečali tudi dobavo goriva.

Strah pred pomanjkanjem je odveč

V Petrolu opozarjajo še, da zaradi povečanega prometa in občasnih zastojev na slovenskih cestah dobava goriva na nekatera prodajna mesta prihaja z zamudami, omejitev predstavljajo tudi dovoljena časovna okna voznikov avtocistern.

V Petrolu ob tem vseeno pomirjajo, da imajo na zalogi zadostne količine goriva, strah pred pomanjkanjem pa je odveč.

Vlada je v sredo sprejela uredbo o oblikovanju cen določenih naftnih derivatov, ki bo z 21. junijem na bencinskih servisih zunaj avtocest za eno leto znova uvedla določanje cen 95-oktanskega bencina in dizla po posebni formuli in regulacijo marž, na avtocestah pa cene povsem liberalizirala. Vlada je začasno tudi odpravila nekatere okoljske dajatve, ki določajo končno ceno goriv.

S tem bo konec ureditve, ki je začela veljati 11. maja, in po kateri je najvišja maloprodajna cena 95-oktanskega bencina tako na bencinskih servisih na avtocestah kot zunaj njih določena pri 1,560 evra za liter, dizla pa pri 1,668 evra za liter.

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine