Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Slovenija

Akcijski načrt za ekološko kmetijstvo le votla deklaracija

Cilji povečanja deleža kmetijskih zemljišč v ekološki kontroli in ekoloških kmetij bi lahko bili višji, pravijo sogovorniki.
Cilj je do leta 2027 imeti vsaj deset odstotkov ekoloških kmetij (trenutno 5,4) in vsaj 18 odstotkov ekoloških kmetijskih zemljišč (trenutno 11). FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Cilj je do leta 2027 imeti vsaj deset odstotkov ekoloških kmetij (trenutno 5,4) in vsaj 18 odstotkov ekoloških kmetijskih zemljišč (trenutno 11). FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
6. 1. 2022 | 05:00
9:00

V nadaljevanju preberite: 

Po šestih letih samorastništva je ekološko kmetijstvo dobilo nov akcijski načrt do leta 2027. Vlada ga je sprejela na decembrski seji. Načrt določa ukrepe za hitrejši razvoj ekološkega kmetovanja – odstotek kmetijskih zemljišč v ekološki obdelavi naj bi se podvojil, prav tako število ekoloških kmetij –, vendar pomembni akterji, ki so sodelovali pri njegovi pripravi, opozarjajo, da je kmetijsko ministrstvo iz dokumenta izločilo vse ukrepe, ki bi ekološkemu kmetijstvu dali pospešek.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

Število komentarjev: 1
Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki z aktivno naročnino.

kzupanc     6.1.22 | 10:30

Seveda podpiram ekološko kmetijstvo. Je pa po drugi strani treba gledati tudi na količino pridelane hrane. Predvsem pa bi moral za vso hrano biti strog nadzor. Če je hrana za zdravje neoporečna, spet ni nujno da je iz ekološke pridelave. Treba je spodbujati tudi daljinsko zaznavanje, robotizacijo, informatizacijo in umetno inteligenco v kmetijstvu. S temi pristopi lahko celo povečamo količino pridelave ob - recimo - pol manj škode za okolje.

1  |   0
VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine