Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Kolumne

Med trumpi in jelinčiči tega sveta ni bistvene razlike

Zakaj se toliko ljudi vedno znova obregne prav ob homoseksualnost, čeprav se jim očitno gnusi?
Roman Kuhar. FOTO: Ermin Međedović
Roman Kuhar. FOTO: Ermin Međedović
11. 2. 2025 | 05:00
11. 2. 2025 | 10:59
6:55

V nadaljevanju preberite:

Leta 1996 so Adams, Wright in Lohr z Univerze v Georgii izvedli zanimiv in odmeven eksperiment, s katerim so raziskovali povezavo med homofobijo in homoseksualnim vzburjenjem pri heteroseksualnih moških. V študiji je sodelovalo 64 heteroseksualnih moških, ki so bili glede na rezultate meritev s tako imenovano lestvico homofobije razdeljeni v dve skupini: homofobično in nehomofobično.

Udeleženci eksperimenta so bili izpostavljeni trem vrstam eksplicitnih erotičnih videoposnetkov: heteroseksualnim, gejevskim in lezbičnim. Njihovo fiziološko reakcijo ob ogledu posnetkov so merili z napravo, ki zabeleži posameznikovo vzburjenje, hkrati pa so bili udeleženci naprošeni, naj sami ocenijo svojo stopnjo vzburjenja. Raziskovalci so nato primerjali samooceno z meritvami naprave.

Rezultati merjenja so pokazali, da sta obe skupini moških doživeli vzburjenje ob heteroseksualnih in lezbičnih posnetkih, o tem vzburjenju pa so poročali tudi udeleženci sami. Med meritvami in samooceno ni bilo bistvene razlike. Ta je nastala pri ogledu gejevskega videoposnetka. Obe skupini moških sta poročali o nizki stopnji vzburjenja, kar je pri nehomofobičnih moških zabeležila tudi merilna naprava, pri homofobičnih moških pa je pokazala znatno stopnjo vzburjenja. Homofobični moški so torej zanikali vzburjenje, a meritve so jih postavile na laž.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!
NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine