Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Novice

Embalaže je vse več, kar je težava

Bioosnovani materiali so le del odgovora na zahtevo po večji trajnosti, manj odpadkov bo le, če bomo uporabljali manj embalaže.
Ravnanje z embalažo je področje, na katerem se Američani lahko veliko naučijo od Evropejcev, je prepričana Urška Vrabič Brodnjak.

FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Ravnanje z embalažo je področje, na katerem se Američani lahko veliko naučijo od Evropejcev, je prepričana Urška Vrabič Brodnjak. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
8. 1. 2024 | 10:00
15:54

V nadaljevanju preberite:

»Študenti v ZDA so zelo naravnani k močnenemu povezovanju z gospodarstvom. Saj tudi na naši fakulteti v Ljubljani te stike spodbujamo s projekti in praktičnim sodelovanjem, a kljub temu je v Ameriki trg precej večji, zato imajo študenti več možnosti, da se zaposlijo v podjetju, s katerim so vzpostavili stik med študijem,« ugotavlja Urška Vrabič Brodnjak, izredna profesorica na Naravoslovnotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani, ki se ukvarja predvsem z razvojem in uporabo embalažnih materialov.

Izkušnje gostujoče profesorice na univerzi v Teksasu so ji odprle tudi pot do nagrade, ki ji jo je novembra lani podelilo združenje ITAA. To povezuje podjetja iz sveta mode in tekstila ter univerze s področja znanosti o materialih in inženiringu.

»Nisem vedela, da so me predlagali. Res že dolgo sodelujemo, tik pred epidemijo covida-19 smo naredil globalno raziskavo o tekstilu. Zame je to zelo velik korak v svetu znanosti na področju inženirskih materialov. Govorim o embalaži. Potem ko sem prejela nagrado, so me k sodelovanju povabile nekatere največje korporacije,« je povedala sogovornica.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine