Zimski športi

Ritten srečnejši in spretnejši

V prvi in bržčas odločilni tekmi turnirja na Južnem Tirolskem za celinski pokal je slovenski prvak SŽ Olimpija izgubil po kazenskih strelih. Po 65 minutah 1:1.
SŽ Olimpiji se je računica na turnirju za celinski pokal razblinila že v prvi tekmi. Tekmec iz AHL Ritten, ki je pred tremi tedni v Tivoliju izgubil z 2:3, je bil doma srečnejši po kazenskih strelih. FOTO: Tomi Lombar/Delo
STA, G. N.
18. 10. 2019 | 23:04
18. 10. 2019 | 23:25
1:57
Hokejisti SŽ Olimpije so v prvi tekmi turnirja celinskega pokala v Renonu igrali z gostiteljem Rittnom in izgubili po kazenskih strelih z 1:2 (0:1, 1:0, 0:0; 0:1).

Pred odhodom na Južno Tirolsko so Ljubljančani poudarjali, da jih zanimajo le tri zmage in skupni uspeh na tekmovanju, saj iz te skupine napreduje samo zmagovalec na zaključni turnir januarja 2020 v danskem Vojensu. Obenem so se zavedali, da bo bržčas že današnji dvoboj odločilen za prvo mesto, saj sta bila tekmeca iz alpske lige favorita v skupni.

Začetek je bil za slovenskega prvak slab, saj so domači že v 28. sekundi zadeli. Strelec je bil Ryan Obuchowski, pozneje pa je bilo razmerje moči na ledu precej izenačeno. Enim in drugim sicer ni uspelo izkoristiti prednosti igralca več.Pred iztekom druge tretjine (39) so Ljubljančani izenačili, strelec je bil
Sašo Rajsar.

Zadnja tretjina ni prinesla golov in odločitve, prav tako ne podaljšek in o zmagovalcu so odločali kazenski streli. Pri teh so bili boljši domači, Žana Usa sta premagala Simon Kostner in Matthew Lane, pri Olimpiji je bil uspešen le Mark Čepon.

V prvi današnji tekmi je madžarski Ferencvaros brez težav s 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) premagal špansko ekipo Txuri Urdin San Sebastian.

V soboto ob 16. uri bo tekmec SŽ Olimpija budimpeštanski Ferencvaros.