Zimski športi

Anamarija Lampič šesta v Lillehammerju, zmaga vnovič na Švedsko

Na šprinterski tekmi za svetovni pokal smučarskih tekačic je bila najhitrejša Maja Dahlqvist.
Anamarija Lampič je v današnjem finalu zasedla šesto, zadnje mesto. FOTO: Kai Pfaffenbach/Reuters
STA, B. E.
3. 12. 2021 | 10:40
3. 12. 2021 | 15:22
3:39

Anamarija Lampič je bila na šprinterski tekmi za svetovni pokal smučarskih tekačic v norveškem Lillehammerju šesta. V olimpijskem mestu iz leta 1994 je bila tretjič v nizu najhitrejša Švedinja Maja Dahlqvist, edina slovenska predstavnica na tekmi in skupna zmagovalka šprintov prejšnje zime je v prosti tehniki zaostala za 2,62 sekunde.

Lampičeva je po smoli v polfinalu, ko je zaradi zlomljene palice lovila tekmice, v finalu med rahlim sneženjem nekaj časa tekla na tretjem, četrtem mestu. Nato je nazadovala na zadnje, šesto, potem se spet povzpela na peto mesto. Ko je že kazalo, da bi se lahko vpletla v boj za tretje mesto, pa je po zadnjem zavoju spet nazadovala na zadnje mesto v svojem prvem finalu šprinterske sezone. Prejšnji teden je v Ruki na prvi tekmi izpadla v polfinalu in zasedla osmo mesto.

Šimenc 50., Lampič 58.

Danes je bila druga branika skupne zmage v pokalu Jessie Diggins iz ZDA (+0,35 sekunde), tretja je bila domačinka Tiril Udnes Weng (+0,86).

Slovenska tekača sta ostala brez izločilnih bojev. Miha Šimenc je bil 50., 10,12 sekunde za domačinom Johannesom Hoesflotom Klaebom, ki je bil prvi v kvalifikacijah, Janez Lampič pa je bil 58. (15,24) med 62 tekmovalci, ki so prišli skozi cilj. V finalu je do 41. posamične zmage v svetovnem pokalu prišel Klaebo.