Zimski športi

Jeseničani do druge zmage v dveh dnevih

Hokejisti Fasse so klonili v dvorani Podmežakla.
Gorenjci so dosegli deveto zmago na desetih tekmah v alpski ligi. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Š. R., STA
22. 10. 2022 | 20:29
22. 10. 2022 | 20:39
1:37

Sij Acroni Jesenice so v dvoboju alpske lige v hokeju ugnale Fasso s 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Po skoraj 14 dneh premora v regionalni ligi so odigrale še drugo tekmo v dveh dneh in zabeležili novo zmago pred domačimi navijači v dvorani Podmežakla. To je že deveti uspeh Jeseničanov na desetih tekmah v alpski ligi.

Tudi današnji dvoboj so Jeseničani bolje odprli. V 9. minuti so igro kronali z zadetkom, ko je bil natančen Žan Jezovšek, ki je postavil izid prve tretjine. V začetku drugega dela so Gorenjci nekoliko popustili, gostje pa so to izkoristili in prišli do izenačenja. Po treh minutah nadaljevanja je do zadetek dosegel Diego Iori. A Jeseničani so na odmor pred sklepno tretjino znova odšli z minimalnim vodstvom, saj je v 35. minuti do svojega drugega gola na tekmi prišel Jezovšek.

V zadnji tretjini je boljšo predstavo Jeseničanov s tretjim zadetkom v 51. minuti nagradil Lovro Kumanović. Končni izid dvoboja pa je slabi dve minuti pred koncem postavil Rudolfs Polcs.

Naslednjo tekmo v regionalnem tekmovanju bodo železarji odigrali v sredo, ko bodo gostovali pri Rittnerju.