Pozdravljeni!

Zimski športi

Anže Kopitar prvič v sezoni brez zadetka (VIDEO)

Hokejisti Los Angelesa so se, kljub hitremu vodstvu, z gostovanja v Winnipegu vrnili s porazom (1:2).
Anže Kopitar se, v nasprotju s prejšnjima tekmama, sinoči ni vpisal med strelce. FOTO: Terrence Lee/Reuters
10. 10. 2018 | 07:12
10. 10. 2018 | 08:24
2:29
Winnipeg – V tretjem dvoboju nove sezone NHL so hokejisti moštva Los Angeles Kings vpisali drugi poraz, njihov kapetan Anže Kopitar pa se prvič ni vpisal med strelce. Na gostovanju pred 15.321 gledalci v dvorani Bell MTS Place so premoč priznali Winnipegu, ki je bil boljši z 2:1 in s tem vpisal drugo zmago v sezoni. Kralje nov izziv čaka v noči na petek, ko bodo morali na gostovanje k Montrealu, ki je nazadnje s kar 5:1 odpravil Pingvine iz Pittsburgha.

Kralji prvi zadeli

Winnipeg je sinoči odprl sezono tudi na domačem ledu, vendar pa začetek ni bil obetaven. Gostje so namreč prek ruskega zvezdniškega novinca Ilje Kovaljčuka zadeli že v sedmi minuti, vendar pa na odgovor ni bilo treba čakati dolgo – ob koncu enajste je namreč izid poravnal Mark Scheifele. Obračun se je prelomil že sredi druge tretjine, ko je v 31. minuti zmagoviti zadetek ob številčni premoči na ledni ploskvi prispeval Kyle Connor, ki se je med strelce vpisal že tretjič v sezoni.

Statistika ni lagala

Statistika tokrat ni lagala, zasluženost zmage Winnipega namreč zgovorno potrjuje tudi razmerje sproženih strelov – kar 39:17 v njegovo korist. V poraženem moštvu je bil Kopitar ponovno najdlje, kar 24 minut in 19 sekund, na ledu med napadalci, v tem času pa je trikrat sprožil, toda brez učinka. »Vseh 60 minut bo treba odigrati tako, kot smo tokrat zadnjo tretjino, za nameček moramo popraviti učinkovitost ob številčni premoči,« je komentiral edini strelec pri Kraljih Kovaljčuk, ki je zadel prvič po vrnitvi iz KHL.