Rokomet

Častno slovo Velenjčanov od Evrope

Gorenje je bilo na povratni tekmi četrtfinala evropske lige proti Benfici blizu zmagi, na koncu je Tadej Kljun zadel za izenačenje.
David Miklavčič je odigral zadnjo evropsko tekmo. FOTO: Jan Gregorc/RK Gorenje
3. 5. 2022 | 20:29
3. 5. 2022 | 20:36
2:15

Rokometaši Gorenja so končali evropsko sezono, v kateri so navdušili in presegli pričakovanja, vendar jim veliki met, uvrstitev na sklepni turnir evropske lige ni uspel. Benfica je bila v četrtfinalu premočna, povratna tekma v Rdeči dvorani se je končala s 27:27 (11:15).

Ekipa trenerja Zorana Jovičića, ki je pred tem v osmini finala izločila francoski Nimes, pred tem pa v skupinskem delu vzela mero ekipam, kot so Nexe Našice, La Rioja, Aix in Sävehof, ni zmogla nadoknaditi sedmih golov zaostanka iz Lizbone (29:36), kjer je bil usoden drugi polčas.

Velenjčani so se uvrstili med osem najboljših v evropski ligi. FOTO: Jan Gregorc/RK Gorenje

Tudi na revanši so bile ose večji del tekme v zaostanku, na koncu pa jim je skoraj uspel preobrat, v zadnjo minuto so krenile z vodstvom za gol in napadom, toda niso ga izkoristile, nakar je nekdanji član Celja Pivovarne Laško Tadej Kljun postavil končni izid. Strel Domna Tajnika v zadnji sekundi je vratar ubranil.

Najboljši strelec pri slovenskih prvakih je bil Matic Verdinek z osmimi goli. Velenjčane čakajo še tri tekme lige NLB, v kateri ne bodo ubranili naslova, sredi maja pa tudi zaključni turnir pokala Slovenije, v katerem se bodo v polfinalu v Slovenj Gradcu pomerili s Celjani.

Zoran Jovičić je Gorenje popeljal v četrtfinale evropske lige. FOTO: Jan Gregorc/RK Gorenje