Celjani učinkovito prerešetali mrežo Mure

Nedelja je prinesla tri tekme slovenskega nogometnega prvenstva, na vrhu ostajata Koper in Maribor.
Mariborski trener Damir Krznar je lahko zadovoljen z razpletom tekme v Ljudskem vrtu. FOTO: Jože Suhadolnik
F. T.
30. 7. 2023 | 19:35
30. 7. 2023 | 22:25
1:56

Nedelja je prinesla še tri tekme 2. kola slovenskega nogometnega prvenstva. Potem ko so si že v soboto zagotovili zmagi nogometaši Olimpije z zanesljivo predstavo in zmago nad novinko Rogaško in Koprčani v tekmi z Radomljani, so ohranili korak z vodilnimi Koprčani tudi Mariborčani. Ti so v štajerskem derbiju resda s težavo zlomili Kidričane. V zadnji tekmi so Celjani doma prerešetali mrežo Mure.

Maribor ni bil tako učinkovit kot v prvem kolu, ko je s 4:0 zmlel Radomlje, a je vseeno prišel do treh točk, in sicer z igralcem manj. Potem ko je bil v 56. minuti izključen Marcel Lorber, je v 65. minuti tekmo odločil vse boljši strelec Arnel Jakupović. Štajerci torej odhajajo v nov evropski teden zmagovito, podobno kot Olimpija. Na derbiju Ljubljanske kotline sta se Domžale in Bravo razšla brez zmagovalca (posest 53:47, streli 14:9, koti 6:2).

Izraelski nogometaš Fadida je zabil tri gole. FOTO: Blaž Samec

Večerna tekma je zanesljivo pripadla Celjanom, ki so dobili derbi z Muro z visokim izidom 5:0 (posest žoge v %: 56:44; streli: 22:8; na vrata: 11:1; koti: 9:4; prekrški: 13:8). Učinkovite strelske vaje Prekmurcev so zanje najlepša popotnica pred četrtkovo povratno tekmo s portugalsko Vitorio, ki je v Celju zmagala s 4:3.

Prva Liga Telemach, 2. kolo:
Olimpija – Rogaška 5:0 (1300; Karamatić 8., Fadida 45., 85., 88., Rui Pedro 80.)
Koper – Kalcer Radomlje 1:0 (800; Ruedl 38.)
Maribor – Aluminij 1:0 (3200; Jakupović 65; RK Lorber 56./Maribor)
Domžale – Bravo 1:1 (800; Đapo 48.; Trdin 44.)
Celje – Mura (1000; Kouter 26., Edmilson 45., Špeljak 55., Matko 75., Popović 87.)