Topniki prerešetali mestne tekmece

Arsenal je v zadnji tekmi premier league dobil severnolondonski derbi, potem ko je že v prvem polčasu zabil tri gole Tottenhamu.
Pierre-Emerick Aubameyang se je vpisal med strelce za Arsenal. FOTO: Ben Stansall/AFP
P. Z., STA
26. 9. 2021 | 19:54
1:43
Nogometaši Arsenala so na zadnji današnji tekmi 6. kroga angleškega državnega prvenstva premagali Tottenham s 3:1 (3:0). Pod zadetke so se v prvem polčasu podpisali Emile Smith Rowe (12.), Pierre-Emerick Aubameyang (27.) in Bukayo Saka (34.), v drugem pa je za Tottenham poraz ublažil Heung-min Son (79.).

S tem so topničarji po točkah dohiteli današnje tekmece. Oboji imajo devet točk, Arsenal je zaradi več doseženih zadetkov z devetimi točkami deseti, Tottenham pa enajsti. Na vrhu je Liverpool s 14 točkami, z eno manj pa sledijo Manchester City, Chelsea, Manchester United in Everton.

Na edini preostali današnji tekmi je Wolverhampton v gosteh ugnal Southampton z 1:0, edini zadetek je dosegel Raul Jimenez.
V soboto je v derbiju kroga Manchester City z 1:0 ugnal Chelsea, Manchester United je na domači zelenici izgubil proti Aston Villi z 0:1.

Mladi Emile Smith Rowe je načel mrežo Tottenhama. FOTO: Ben Stansall/AFP

V sobotnem večernem sporedu je novinec med angleškimi prvoligaši Brentford iztržil točko proti Liverpoolu (3:3).
V ponedeljek bo imel trenutno šestouvrščeni Brighton priložnost, da se z zmago v gosteh proti Crystal Palaceu povzpne na sam vrh razpredelnice.