Šeško v polno, Leipzig do treh točk

Slovenski reprezentant Benjamin Šeško je bil strelec drugega gola za Leipzig, ki je z 2:0 premagal Union Berlin in se približal četrtouvrščeni Borussii.
Benjamin Šeško se je veselil gola. FOTO: Ronny Hartmann/AFP
P. Z., STA
4. 2. 2024 | 19:28
5. 2. 2024 | 17:50
2:12

Za Leipzig sta v začetni postavi danes zaigrala oba slovenska nogometaša, Šeško in Kevin Kampl. Rdeči biki so hitro pritisnili in Lois Openda je zadel že v 11. minuti. Že ob koncu prvega dela je imel lepo priložnost tudi Šeško, a je takrat še branil vratar gostov Alexander Schwolow.

V nadaljevanju pa je Šeško tudi prišel do zadetka; v 48. minuti je po prostem strelu in podaji Davida Rauma v kazenski prostor zadel za 2:0. Deset minut zatem je bil natančen še drugič, vendar je bil ob strelu za las v prepovedanem položaju in zadetek ni obveljal.

Benjamin Šeško je ujel strelsko formo. FOTO: Ronny Hartmann/AFP

V 72. minuti so Berlinčani ostali z desetimi po rdečem kartonu Christopherja Trimmla. Leipzig je brez težav zadržal prednost do konca, že v sodnikovem dodatku je Xavi Simons stresel še okvir gola. Za Leipzig je bila današnja zmaga prva v koledarskem letu 2024 po treh zaporednih porazih.