Euro 2024

Poraz moštva, s katerim bo Slovenija igrala v Münchnu

Na Dunaju je pred 38.000 gledalci Avstrija ugnala Srbijo z 2:1. Gostitelji že v 13. minuti vodili z 2:0.
Srbi so se po uvodnem šoku zbudili, a poraza proti Avstrijcem le niso mogli preprečiti. FOTO: Lisa Leutner/Reuters
S. U.
4. 6. 2024 | 23:11
5. 6. 2024 | 17:08
1:35

V večeru, v katerem se je slovenska nogometna reprezentanca predstavila v Stožicah proti Armeniji in jo ugnala z 2:1, je tudi Avstrija na Dunaju prav s tem izidom ugnala srbsko izbrano vrsto. Ta bo v četrtek, 20. t. m v Münchnu, tekmica naše reprezentance.

Severni sosedje so tako nadaljevali imeniten niz zmag, ta dunajska je bila že 6. zapored, pa četudi na igrišču ni bilo sedanjega udarnega asa Marcela Sabitzerja, že dolgo pa je poškodovan David Alaba. Tudi pri Srbih ni bilo nekaterih,ki jim bodo na euru pripadale pomembne vloge. Rdeče-belo-rdeči so krenili silovito, že po trinajstih minutah vodili z 2:0 (Patrick Wimmer, Christoph Baumgartner), kazalo je na polom izbrancev selektorja Dragana Stojkovića.

Toda ti so se v nadaljevanju zbudili in pozneje z nekaj akcijami le razveselili številne rojake med 38.000 gledalci v Praterju na Dunaju. Častni gol za Srbijo je zabil v 34. minuti Strahinja Pavlović, ki si sicer služi nogometni kruh prav v Avstriji, pri moštvu iz Salzburga.