Košarka

Veliki trije: 90 točk, trojni dvojček

NBA naposled dočakala, kaj in koliko zmorejo skupaj Kevin Durant, Kyrie Irving in James Harden, proti močnejšemu tekmecu.
V Brooklynovi zvezdniški trojki je bil James Harden najmanj učinkovit, a je s svojim jubiljenim 50. trojnim dvojčkom dopolnil prvo veliko zmago velike trojke. FOTO: Sarah Stier/AFP
G. N., STA
3. 2. 2021 | 08:20
3. 2. 2021 | 08:25
3:49
Velika košarkarska trojka Brooklyna – Kevin Durant, James Harden, Kyrie Irving – je prvič po prihodu Hardna upravičila pričakovanja in v ligi NBA popeljala mrežice do zmage nad LA Clippers s 124:120. Pri tem je v zadnji četrtini uspešno zaustavila tudi najmočnejši dvojec LA Clippers, Kawhi Leonard, Paul George.

Irving je dosegel 39 točk, od tega je zadel šest trojk, Durant je zbral 28 točk, Harden pa jih je dodal 23 in dosegel 50. trojni dvojček rednega dela sezone v karieri; ob 23 točkah še 14 podaj in 11 skokov.

Brooklynovi zvezdniki so dosegli 29 od skupno 36 točk v odločilni zadnji četrtini ter skupno 90 točk, s katerimi je prekinila niz treh zaporednih zmag LA Clippers.

»Vedeli smo, da bodo fantje k tekmi pristopili agresivno in odločno, da imajo odlična igralca Leonarda in Georgea in so sploh res dobra ekipa. Zato smo se zavedali, da želimo nanje napraviti vtis. Mislim, da nam je uspelo. To je bila zmaga celotne ekipe in upam, da bomo takšno predstavo ponavljali vsak večer,« je po zmagi dejal Irving.

Fred VanVleet (v sredini) je dosegel osebni strelski rekord v NBA. FOTO: Kim Klement/Usa Today Sports

Na drugi strani je bil Leonard s 33 točkami prvi strelec losangeleške ekipe, druge najboljše v ligi, George pa je končal pri 26. To je bil prvi poraz lA Clippers, odkar sta na isti tekmi po 8. januarju skupaj igrala George in Leonard in šele drugi na zadnjih 12 tekmah.

Osebni rekord izobljšal za 18 točk

Fred VanVleet je s strelskim rekordom kariere (dosegel je 54 točk) popeljal Toronto do visoke zmage nad Orlandom s 123:108. VanVleet, ki je imel pred tem osebni rekord pri 36 točkah, je v prvih treh četrtinah nanizal kar 11 trojk in obenem presegel tudi klubski rekord, ki ga je leta 2018 z 52 točkami na eni tekmi dosegel DeMar DeRozan.

»Enostavno je bil moj čas. To sezono sem doslej zgrešil veliko metov iz igre, več kot ponavadi. A danes je bil moj večer. Včasih imaš poseben 'groove' in moji soigralci so storili posebno delo in me našli s podajami,« je dejal junak večera VanVleet, ki se je šalil, da mu je še posebej v veselje, da je presegel prijatelja DeRozana.

Tudi sloviti oče Arvidas Sabonis je ponosen na to, v kako odličnega igralca se razvija sin Domantas Sabonis. FOTO: Andy Lyons/AFP

»Vsakič, ko dosežem 30 ali več točk, dobim telefonsko sporočilo DeMarja, s katerim mi govori, da sem slab, ker ne morem preseči njegovega rekorda. Danes sem imel brez dvoma njega v mislih, ko sem se bližal mejniku.«

Damian Lillard končal pri 32 točkah in popeljal Portland do zmage s 132:121 nad Washingtonom, pri kateremu je blestel Bradley Beal s 37 točkami, a je imel premalo pomoči pri soigralcih.

Izidi NBA

Brooklyn : LA Clippers 124:120 (Irving 39, Durant 28 in 9 skokov, Harden 23, 14 podaj in 11 skokov, Harris 13; Leonard 33, George 26, Batum 21).
Orlando : Toronto 108:123 (Vučević (18 skokov) in Fournier po 21; VanVleet 54 v 37 minutah, Powell 23, Lowry 14, 10 skokov in 10 podaj).
Indiana : Memphis 134:116 (Sabonis 32 in 13 skokov, Brogdon 23, Turner 22 in 11 skokov; Brooks 25, Bane 16).
Washington : Portland 121:132 (Beal 37, Hačimura 24, Westbrook 17, 12 skokov in 10 podaj; Lillard 32, Trent 26).
Golden State : Boston 107:111 (Curry 38, 11 skokov in 8 podaj, Toscano Anderson
16; Tatum 27 in 9 skokov, Walker 19, Brown 18 in 10 skokov).
Utah : Detroit 117:105 (Mitchell 32, Conley 20, Bogdanović 18; Grant 27,