Košarka

Brooklyn prvič poražen kljub 54 točkam zvezdniškega dvojca

Charlotte je na domačem parketu opravil z Brooklynom (106:104). Lee prehitel sireno za zmago Bojevnikov nad Biki (129:128).
Brooklynu ni pomagalo 29 točk Kevina Duranta (na sliki z žogo) in 25 Kyrieja Irvinga. FOTO: Jared C. Tilton/AFP
28. 12. 2020 | 07:05
28. 12. 2020 | 07:16
4:02
Brooklyn Nets so na svoji tretji tekmi lige NBA doživeli prvi poraz. Kot prvi so jih na svojem parketu premagali Charlotte Hornets, ki so v tesnem obračunu slavili s 106:104.

Brooklyn je izgubil kljub odlični igri svojega zvezdniškega dvojca Kevin Durant-Kyrie Irving, ki je dosegel kar 54 točk oziroma več kot polovico svojega moštva. Kevin Durant je bil prvi strelec tekme z 29 točkami, Irving jih je dodal 25.

Pri Charlottu je vsestransko igro prikazal novinec Gordon Hayward, ki je vknjižil 28 točk, 7 asistenc in 6 skokov, Terry Rozier je prispeval 19 točk, vključno z odločilnima prostima metoma 5,3 sekunde pred iztekom.

Gostujoče moštvo je na tekmi zadnjič vodilo 4 minute pred koncem tretje četrtine (72:71). Takrat je Charlotte zrežiral niz 11:5 in pred zadnjo četrtino vodil s petimi točkami razlike (77:82), nato pa v končnici vseskozi uspešno odgovarjal na tekmečeve koše in se veselil zmage.

Lee prehitel sireno v Chicagu

Košarkarji Golden Statea so zmagali prvič v sezoni, potem ko so v napeti končnici za točko premagali Chicago (129:128).

Prvi strelec Bojevnikov je bil Steph Curry s 36 točkami (met iz igre11-25, za tri 5-15), glavni junak pa Damion Lee, ki je zadel trojko 2,1 sekunde pred koncem.

Ta je v igro vstopil pet sekund pred zadnjo sireno in medtem ko so domačini večino pozornosti namenili preverjenemu ostrostrelcu Curryju, je Lee izvedel avt, žogo dobil nazaj in se odločil za met za tri točke, ki ga je na veliko veselje svojega moštva tudi zadel. Damion Lee je tekmo končal z 12 točkami, zadel je 4 izmed 5 metov za tri točke.

Pri Chicagu so štirje igralci presegli mejo 20 točk, najbolj razpoložen je bil Zach Lavine s 33 točkami.

Indiana ostaja neporažena

Indiana Pacers so v napetem dvoboju z Bostonom zmagali s 108:107 in s tretjo zmago ohranili popoln izkupiček.

V vrstah domačinov je največ točk dosegel Malcolm Brogdon (25), v središču pozornosti pa je bil Domantas Sabonis (19 točk, 10 skokov), ki je 8,4 sekunde pred koncem s polaganjem zadel za zmago.

Pri Bostonu je bil najučinkovitejši Jayson Tatum s 25 točkami, 11 skoki in 5 asistencami.