Kolesarstvo

Evenepoel je zmagovalec, Pogačar drugi, Roglič tretji

Infarktni kronometer, ki ga bomo dolgo pomnili! Obračun velike četverice postaja tesnejši.
Remco Evenepoel je opravičil vlogo prvega favorita za zmago. FOT: Anne-christine Poujoulat Afp
5. 7. 2024 | 08:30
5. 7. 2024 | 19:00
9:12

Videli smo kronometer, ki bo šel v zgodovino z velikimi črkami. Remco Evenepoel je opravičil status najboljšega kronometrista na svetu. Po pričakovanju je zmagal, vendar precej tesno. Le 12 sekund za njim je bil Tadej Pogačar.

Slovenski uspeh je dopolnil Primož Roglič s tretjim mestom, zaostal je 34 sekund, četrti je bil Jonas Vingegaard, ki je zaostal 37 sekund.

Remco je bil videti zadovoljen z zmago, imel je tudi nekaj težav na progi, ko je že mislil, da ima defekt na zadnjem kolesu. Prvi kronometer je za kolesarji, Roglič je iz petega mesta napredoval na četrto, zdaj je velika četverica skupaj. Pogi je še vedno v rumeni majici.

Results powered by FirstCycling.com

Pogi mora biti zadovoljen. FOTO: Guillaume Horcajuelo Pool Via Reuters

Spremljali smo v živo

17:31
To pa je bila dirka! Remco je Pogija prehitel za 12 sekund, Rogliča za 34 in za 37 Vingegarda.

17:21
Remco je 10 sekund pred Pogijem, 23 pred Vingejem in 38 pred Rogličem!

17:19
Remco
je 10 sekund pred Pogijem ...

17:18
Uf, Remco je dal na klancu skoraj pol minute Vingegaardu!

17:17
Na klancu ima Vinge 14 sekund prednosti pred Rogličem!

17:15

Remco je še vedno najhitrejši na progi ...

17:11
Samo Remco je hitrejši od Pogija, sledi Vinge in potem Rogla ...

16:57
Vingegaard je startal ... Samo še Remco in Pogi sta na startu!

16:52
Roglič
se je pognal s starta! Želimo mu veliko sreče in naj mu dirka uspe!

16:45
Bliža se Rogličev start ...

16:43
Healy je tretji. Res dobra vožnja Irca.

16:37
Ben Healy
je najhitreje na poti ... presenetljivo.

16:15
Na trasi je 300 višinskih metrov. Klanec Reulle-Vergy je deset kilometrov pred ciljem. Dolg je 1,5 kilometra, s povprečnim 6,5-odstotnim klancem.

Vingegaard
je letos opravil tri vožnje na čas. Na dirki O Gran Camiño rezultati niso šteli zaradi ekstremnih vremenskih razmer, na dirki Tirreno–Adriatico, ki jo je nato dobil z zasukom v gorah, je zasedel 9. mesto, na uvodni vožnji na čas dirke po Baskiji pa je bil 5.

image_alt
Po Mezgečevem veselju ura resnice za Pogačarja in Rogliča

15:55

15:50
Remco
je danes favorit številka ena!
Tudi Tratnik je današnjo etapo vzel za aktivacijo za jutrišnjo etapo.

15:45
Kung
je zaostal samo osem sekund! Trenutno je na 3. mestu. Škoda za tisto okvaro ...

15:40

15:35
Wout van Aert
je tudi že na progi. Škoda za Kunga, da je imel težave s kolesom. To ga bo stalo dobre uvrstitve danes ...

15:32
Victor Campenaerts
je novi vodeči, za manj kot sekundo!

15:30
Tudi Mohorič se ni pretirano trudil. Čakamo še Tratnika ... Kung je imel težave s kolesom!

15:25

15:20
Vauquelin
je prvi, ki se je spustil pod pol ure, 30 minut, na današnjem kronometru, Bisseggerja je prehitel kar za 21 sekund! Novi najboljši čas je 29:44, povprečna hitrost 50.825 km/h.

15:15

15:10
Opala, presenečenje, imamo novega vodečega, Kévin Vauquelin (Arkéa - B&B Hotels), zmagovalec 2. etape letošnjega Toura!

15:05
Mezgec je že v cilju. Ni se pretirano trudil. Čakamo Mohoriča, Tratnik je ravnokar startal.

15:00
Kronometer že poteka. Vse gre po pričakovanjih. Trenutno je na prvem mestu Švicar Stefan Bissegger, njegov čas je 30:06, povprečna hitrost 50.214 km/h.

Prvi kronometer na dirki FOTO: Infografika Delo

Etapa, ki smo jo najtežje čakali v prvem tednu dirke. Kronometer od Nuits-Saint-Georgesa do Gevrey-Chambertina je dolg  25, 3 kilometra.

image_alt
Groenewegen končno do zmage. Pogačar ostaja rumen

Prva posamična vožnja na čas po hriboviti Burgundiji! Ura resnice, čas odločitve. Glede na dolžino bo bolj pol ure resnice.

Vendar pa po vrhu klanca ne sledi spust, ampak še štiri kilometre rahlega vzpona. Zahrbten kronometer, ki bo nadvse zanimiv za razplet med glavnimi favoriti.

Na startu so tokrat sami vesoljci te kolesarske discipline. Olimpijski prvak Primož Roglič, svetovni prvak Remco Evenepoel, kralj lanskega kronometra na Touru Jonas Vingegaard in še Tadej Pogačar, če se spomnimo njegovega vesoljskega kronometra na Touru leta 2020.

Favorit številka ena je Remco. Na dosedanjih etapah smo opazili, da je na ravnini neverjetno hiter, na klancih pa še zadržan. Je v prvem tednu vse stavil na današnji kronometer? Lahko sleče Pogija iz rumene majice? Koliko smodnika ima v nogah še Roglič? Je za Jonasa danes odločilna etapa? Veliko vprašanj.

Lahko, da na etapi zmaga celo Stefan Kung, ki se ves Tour spretno skriva v glavnini, ali pa Wout van Aert, vendar na skupni seštevek to ne bo vplivalo tako kot medsebojni obračun največje četverice na dirki.