Drugi športi

Matej Žagar po obetavnem začetku 12. v Rusiji

Na dirki svetovnega prvenstva je zmagal Rus Artjom Laguta pred Poljakom Bartoszem Zmarzlikom.
Matej Žagar (z rdečo čelado) je obetavno začel in slabše končal nastop v Toljatiju. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
STA, B. E.
28. 8. 2021 | 21:10
28. 8. 2021 | 21:17
1:42
Slovenski spidvejist Matej Žagar je na dirki svetovnega prvenstva v Toljatiju pristal na 12. mestu. Zmagal je Rus Artjom Laguta pred Poljakom Bartoszem Zmarzlikom in Dancem Andersom Thomsenom.

Žagar je dobro začel in bil v svoji prvi vožnji drugi, tudi drugi nastop je končal na drugem mestu, v tretjem pa je končal na repu skupine, a ostal v igri za svoj prvi polfinale sezone. Toda v svojih zadnjih dveh vožnjah predtekmovanja je spet pristal na repu in znova ostal brez boja za najvišja mesta. Končal je kot 12., v tej v sezoni ima še 13. mesto iz Malille, 14. in 10. mesto iz Lublina, 13. in 15. iz Vroclava ter 11. in 12. iz Prage.

V finalu je Laguta ugnal štirikratnega zmagovalca sezone Zmarzlika, a v skupnem seštevku ostal na drugem mestu. Najboljša dirkača sezone loči le še točka. Žagar je ostal 14.

Izidi: 1. Laguta (Rus) 20, 2. Zmarzlik (Pol) 18, 3. Thomsen (Dan) 16, 4. Sajfutdinov (Rus) 14, 5. Lindgren (Šve) 12, 12.  Žagar (Slo) 5.

SP skupno: 1. Zmarzlik (Pol) 139, 2. Laguta (Rus) 138, 3. Lindgren (Šve) 108, 4. Sajfutdinov (Rus)105, 5. Janowski (Pol) 91, 14. Žagar (Slo) 36.