Drugi športi

Kje je bil pred 10 leti neuničljivi Zlatan Ibrahimović?

Tokrat v našem kvizu preizkus znanja iz zgodovine Planice, nogometne lige prvakov in slovenskega juda.
Zlatan Ibrahimović je pri svojih 41 letih še vedno med akterji v prestižnem evropskem klubskem tekmovanju. FOTO: Jonathan Nackstrand/AFP
29. 3. 2023 | 05:00
2:40

1. Pred vrati je slovenski športni in tudi družabni praznik, finale sezone v smučarskih skokih v planiškem nordijskem centru. Tako je bilo tudi pred 30 leti, ko je bil junak zadnje postaje v sezoni Norvežan Espen Bredesen, kristalni globus je osvojil Andreas Goldberger, domača reprezentanca pa je na moštveni tekmi osvojila 3. mesto. Koliko gledalcev se je v treh dneh zbralo v Planici tistega leta 1993 ob stari Bloudkovi velikanki?

• A) 25.000
  • B) 35.000
  • C) 45.000

2. Na evropski nogometni sceni se počasi začenja odštevanje do spektakularnega četrtfinala lige prvakov. Med osmerico so tokrat kar trije italijanski klubi, med njimi tudi AC Milan, pri katerem še vedno vztraja neuničljivi Zlatan Ibrahimović. Tudi pred 10 leti je švedski as balkanskih korenin blestel v tem tekmovanju, v četrtfinalu pa se je pomeril z Barcelono. Za kateri klub je takrat igral?

• A) Inter
  • B) Ajax
  • C) PSG

3. Dvajset let je naokrog od zmage slovenske judoistke Raše Sraka na močni tekmi svetovnega pokala v Minsku. V beloruski metropoli je opravila z vso konkurenco, nadaljevala svojo lepo športno pot in jo pozneje nadgradila tudi z bronasto kolajno na svetovnem prvenstvu 2005 v Kairu. Članica katerega kluba je bila Ljubljančanka?