Drugi športi

Anita Horvat zablestela s srebrno kolajno

Vrhunska slovenska tekačica je na dvoranskem evropskem prvenstvu v Turčiji navdušila z drugim mestom v teku na 800 metrov.
Aniti Horvat (levo) se je takole smejalo po drugem mestu. Zaostala je le za Britanko Keely Hodgkinson (na sredini), med drugimi pa prehitela tudi Francozinjo Agnes Raharolahy (desno). FOTO: Ozan Kose/AFP
5. 3. 2023 | 18:53
5. 3. 2023 | 23:10
1:39

V slovenskem atletskem taboru se dan po srebrni skakalki s palico Tini Šutej veselijo nove kolajne na dvoranskem evropskem prvenstvu v Istanbulu. Z njo je navdušila Anita Horvat, ki je v teku na 800 metrov navdušila z drugim mestom in na ta način ponovila Tinin včerajšnji uspeh.

Vrhunska slovenska tekačica je s časom 2:00,54 minute v areni Ataköy zaostala le za favorizirano Britanko Keely Hodgkinson, ki je bila hitrejša za skoraj dve sekundi (1:58,66). Tretje mesto si je pritekla Francozinja Agnes Raharolahy (2:00,85).

»Izjemno sem vesela in ponosna, da mi je uspelo. Jasno mi je bilo, da si vsaka od osmih finalistk želi kolajno, tako kot sem si jo sama. Bila sem na zunanji progi in sem vedela, da imam pod nadzorom začetek tekme, čeprav so me tekmice skušale zapreti. Hitro sem si izbojevala dober položaj in se borila po svojih najboljših močeh. Sledila sem Hodgkinsonovi, ki je bila sicer tokrat premočna. Toda šele ko sem prečkala ciljno črto, sem dokončno vedela, da sem osvojila srebrno odličje,« je za STA povedala Horvatova.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.