Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svet

Makedonski parlament ni glasoval o nezaupnici vladi, ta ostaja na položaju

Parlament ni mogel glasovati o nezaupnici, ker dnevni red ni bil sprejet, zato vlada z Zoranom Zaevom na čelu ostaja in nadaljuje opravljanje dolžnosti.
Nezaupnico je VMRO-DPMNE vložila po lokalnih volitvah 31. oktobra, na katerih so socialdemokrati doživeli velike izgube, Zaev pa je ponudil odstop, a si je nato premislil in odstopno izjavo umaknil. FOTO: Ognen Teofilovski/Reuters
Nezaupnico je VMRO-DPMNE vložila po lokalnih volitvah 31. oktobra, na katerih so socialdemokrati doživeli velike izgube, Zaev pa je ponudil odstop, a si je nato premislil in odstopno izjavo umaknil. FOTO: Ognen Teofilovski/Reuters
STA
12. 11. 2021 | 08:21
12. 11. 2021 | 08:27
1:53

Makedonski parlament zaradi nesklepčnosti v četrtek ni glasoval o nezaupnici vladi socialdemokrata Zorana Zaeva, ki tako ostaja na položaju, poroča makedonska tiskovna agencija Mia.

Parlament ni mogel glasovati o nezaupnici, ki jo je vložila desna VMRO-DPMNE, ker dnevni red ni bil sprejet, zato vlada ostaja in nadaljuje opravljanje dolžnosti, je po izteku roka za glasovanje ponoči sporočil predsednik parlamenta Talat Xhaferi.

Poslanci vladne koalicije so sejo bojkotirali, v dvorani pa ni bilo dovolj opozicijskih poslancev, da bi bila seja sklepčna, zato parlament ni mogel sprejeti dnevnega reda, poroča makedonska tiskovna agencija Mia.

Nezaupnico je VMRO-DPMNE vložila po lokalnih volitvah 31. oktobra, na katerih so socialdemokrati doživeli velike izgube, Zaev pa je ponudil odstop, a si je nato premislil in odstopno izjavo umaknil.

Vodja VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski je prejšnji teden sporočil, da mu je uspelo zbrati podporo 62 od skupno 120 poslancev v sobranju in da bodo prevzeli vlado. Njegovi stranki so se pridružile še stranke Zavezništvo za Albance, Alternativa, Levica in Besa.

Vendar v četrtek v parlament v Skopju niso prišli vsi podpisniki te pobude, poslanci vladajoče koalicije pa so se odločili za bojkot. Na seji je bilo tako prisotnih le 60 poslancev, eden premalo za to, da bi sobranje lahko veljavno odločalo.

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine