Komisija bo v skorajšnjem drugem letnem poročilu o vladavini prava pretresla vladni odnos do medijev.

Galerija
Več kritike kot od šefice evropske komisije Ursule von der Leyen bo Janša slišal od posameznih evropskih komisarjev. FOTO: John Thys/AFP
V nadaljevanju preberite:
V času pred slovenskim predsedovanjem svetu EU se je zanimanje za politične procese v Sloveniji povečalo, še bolj pa se bo, ko bo vlada Janeza Janše 1. julija prevzela evropske vajeti. Dogajanje v Sloveniji, predvsem na področju medijev in vladavine prava, je že zdaj pod drobnogledom evropske komisije, evropskega parlamenta, evropskih političnih skupin in številnih mednarodnih novinarskih združenj.
Kot je običaj ob vsakokratnem prevzemu polletnega predsedovanja svetu EU, se bo 1. julija slovenska vlada sestala s celotnim kolegijem evropske komisije na čelu z njeno predsednico Ursulo von der Leyen. Po neuradnih informacijah je potrjen le enodnevni obisk evropske komisije v Sloveniji.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
V primeru, da bi EC v Sloveniji ostala tri dni, bi puhoglavi novinar zapisal, da bi to bil znak velike zaskrbljenosti Bruslja.
Novinar je povsem korektno zapisal, kaj pomeni samo enodnevni obisk EK. Mislim, da je puhlohlavi nekdo drugi.
Kaj bi si nekateri pri nas želeli oz. pričakujejo - pa ne dobijo - je lepo zapisano v tem stavku: "Od šefice evropske komisije Ursule von der Leyen po mnenju poznavalcev ni mogoče pričakovati kritičnih poudarkov v nagovoru članom slovenske vlade."