Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Slovenija

Kmetje ministrici: Zaščititi je treba zemljo, predlog rešitve ni sprejemljiv

Kmetijska ministrica ob obisku Spodnje Savinjske doline: Stališče ministrstva ostaja tako, kot je bilo.
Suhi zadrževalniki predvidevajo visoke nasipe, ki bi potekali po kmetijskih zemljiščih, v Spodnji Savinjski je največ hmeljišč. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Suhi zadrževalniki predvidevajo visoke nasipe, ki bi potekali po kmetijskih zemljiščih, v Spodnji Savinjski je največ hmeljišč. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
29. 2. 2024 | 20:31
29. 2. 2024 | 20:48
5:14

V nadaljevanju preberite:

Kmetje so ob nedavnih protestih proti suhim zadrževalnikom pred direkcijo za vode v Celju zahtevali srečanje z ministrom za naravne vire in prostor Jožetom Novakom in ministrico za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Matejo Čalušić.

Štirinajstdnevni rok za srečanje z ministrom Novakom se izteka jutri, danes pa so se v Šempetru v Spodnji Savinjski dolini srečali z ministrico Matejo Čalušić. Kmetje vztrajajo, da suhi zadrževalniki niso edina možnost.

Ministrica je v Spodnjo Savinjsko dolino prišla, da bi se na terenu seznanila s konkretnimi primeri, je pojasnila po kratkem sestanku s kmeti v Šempetru. Kmete najbolj vznemirja priprava državnega prostorskega načrta (DPN), ki predvideva več suhih zadrževalnikov ob Savinji in Bolski, ureditev strug in visokih nasipov ter tudi mokre zadrževalnike.

Sklep o pripravi DPN je vlada sprejela konec januarja, DPN naj bi sprejeli do konca leta 2025. Kakšne bodo rešitve v DPN, še ni znano, ministrstvo za kmetijstvo je sicer seznanjeno z interno verzijo, ki naj bi bila zelo podobna kot prvotna, po kateri bi se v suhih zadrževalnikih lahko razlilo več kot 11 milijonov kubičnih metrov vode.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine