Murska Sobota –
Alenka Horvat z zasebno pediatrično ambulanto s koncesijo v Murski Soboti je bila izbrana za naj pediatrinjo Pomurja. »Moja želja je bila delo z ljudmi«, začetke svoje zdravniške poti opisuje zdravnica Alenka Horvat. Pravi, da je v smer pediatrije zašla po naključju, vedela pa je, da se želi vrniti v Pomurje, najprej v splošno bolnišnico v Mursko Soboto.
Po trinajstih letih dela v murskosoboški bolnišnici se je pred šestimi leti podala na samostojno pot, za katero pa ni vedela, kaj jo na njej čaka. »Začela sem z nič pacienti, na začetku je grozen občutek, ko sediš in čakaš, če bo kdo prišel«. Zdaj je prepričana, da se je odločila prav. Vedno si je želela dela v ambulanti, saj pravi, da je zgodba bolnišnice drugačna. »Ljudje pridejo in odidejo«, dodaja. Samostojno pot je začela v ambulanti v zdravstvenem domu v Murski Soboti.
»Najprej sem prevzela skrb za enega otroka, potem za drugega, zdaj skrbim za celo družino.«
Ne le služba, ampak način življenja
Pred tremi leti je v stari vzorno urejeni meščanski hiši v južnem delu Murske Sobote odprla novo otroško ambulanto, pri kateri gre pravzaprav za družinsko zgodbo. Pacienti se v njeni ambulanti dobro počutijo, kar si je tudi želela. Čakalnica zato pogosto poka po šivih zaradi številnih članov družine, ki pospremijo otroka k zdravniku. Starši se na družinskega zdravnika pogosto obrnejo. »Najprej sem prevzela skrb za enega otroka, potem za drugega, zdaj skrbim za celo družino,« pojasni.

Zdraviti otroke je nekaj več kot služba, je način življenja. FOTO: Jure Eržen
Pravi, da biti otroški zdravnik ni samo njena služba, ampak način življenja, v katerega je vpeta cela družina, njeni trije sinovi pomagajo tudi pri urejanju okolice ambulante. Priznava, da delo nosi tudi domov, kjer predvsem odgovarja na elektronska sporočila in telefonske klice. »To počnem tudi na dopustu in mi ni težko«, doda. Tako včasih pacientom prihrani nepotreben obisk, saj ob manjših težavah starši po elektronski pošti opišejo težavo in priložijo fotografijo, na podlagi katere potem postavi diagnozo.»Pomembno je, da nam bolniki zaupajo in nas imajo radi pa tudi, da imamo mi njih radi,« je razložila Alenka Horvat.
Komentarji