Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Okolje

Čedalje toplejše morje je neskončen vir padavin

Stroški razogljičenja do leta 2050 bi znašali dva odstotka BDP, a to ne bi bil izgubljen denar, pravi okoljski ekonomist in raziskovalec Aljoša Slameršak.
Infrastrukturo bo treba v prihodnje načrtovati tako, da bo odporna proti ekstremnim vremenskim dogodkom. FOTO: Primož Zrnec
Infrastrukturo bo treba v prihodnje načrtovati tako, da bo odporna proti ekstremnim vremenskim dogodkom. FOTO: Primož Zrnec
9. 11. 2024 | 05:00
10:00

V nadaljevanju preberite: 

V najtoplejšem letu v zgodovini meritev so Evropo zaznamovale poplave, ki močno sovpadajo z naraščajočo temperaturo površine Sredozemskega morja. Tudi nedavne smrtonosne poplave v španski Valencii so bile povezane s podnebnim segrevanjem, ki ga povzroča odvisnost od fosilnih goriv, je pokazala analiza organizacije World Weather Attribution.

Ekstremni vremenski dogodki so vse pogostejši in intenzivnejši, a politične volje za reševanje podnebne krize ni. Razpoloženje pred podnebno konferenco v Azerbajdžanu (COP29), ki se bo začela v ponedeljek, je pesimistično. Številni voditelji držav so navzočnost odpovedali, med njimi tudi premier Robert Golob »zaradi drugih rednih obveznosti« doma. 

O prihodnjem podnebnem dogajanju v Evropi in Sloveniji, ukrepih, ki bi jih morali sprejeti, da bi preprečili podnebni zlom, ter ceni (ne)ukrepanja so spregovorili strokovnjaki in predstavnik ministrstva na spletni okrogli mizi Slovenske tiskovne agencije.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine