Zimski športi

Varlamov znova nerešljiva uganka za mestne tekmece

New York Islanders so na dvoboju z New York Rangers zmagali z 2:0. Barry Trotz je postal trener s tretjim največjim številom zmag v zgodovini lige.
Semjon Varlamov je ustavil vseh 30 strelov in znova ostal nepremagan na mestnem derbiju. FOTO: Bruce Bennett/AFP
9. 2. 2021 | 06:53
9. 2. 2021 | 07:45
2:07
V ligi NHL so New York Islanders premagali mestne tekmece New York Rangers z 2:0 in na enajsti tekmi sezone slavili peto zmago.

Veliko zaslug za gostujočo zmago je imel vratar Semjon Varlamov, ki je ustavil vseh 30 strelov in postal prvi vratar v zgodovini kluba, ki je na mestnem obračunu ostal nepremagan na več tekmah sezone (Islanders so na svoji prvi tekmi zmagali s 4:0).

Gostujoči trener Barry Trotz je dosegel 850. zmago v karieri in se na večni lestvici trenerjev z največ zmagami povzpel na tretje mesto, pred njim sta le Joel Quenneville (931) in Scotty Bowman (1244).

»Za to zmago je zaslužen Varly, danes je bil odličen,« je po tekmi glavnega junaka izpostavil Trotz.

Otočani so oba zadetka dosegli v zadnji tretjini. Casey Cizikas je zadel v 52. minuti, Matt Martin pa v 54. minuti.

Toronto prvi prek meje 20 točk

Najboljša ekipa lige Toronto Maple Leafs je s 3:1 premagala Vancouver.

Toronto je s tem na trinajsti tekmi dosegel že deseto zmago in je edina ekipa, ki je osvojila več kot dvajset točk (21).

Za zmagovalce je že na osmi zaporedni tekmi zadel Auston Matthews, ki ima po 12 odigranih tekmah 15 točk (11 golov in 4 asistence) pol njega pa še Morgan Rielly in Alexander Kerfoot. Edini strelec Vancouvra je bil Elias Pettersson.