Zimski športi

Prvaki pokleknili že petič zapored (VIDEO)

Hokejisti Chicaga so prekinili niz petih zaporednih porazov in bili z 8:5 boljši od Washingtona.
Patrick Kane je v enem dvoboju dosegel kar pet točk. FOTO: Kamil Krzaczynski/Reuters
21. 1. 2019 | 08:34
21. 1. 2019 | 09:43
1:55
Chicago – Branilci šampionskih prstanov v ligi NHL, hokejisti Washingtona, so padli v hud rezultatski krč, saj so sinoči vpisali že peti poraz zapovrstjo, kar se jim je nazadnje pripetilo jeseni leta 2014, ko so morali ravno tako petkrat zapored na kolena. Obenem so prvič po predlanskem 15. oktobru, ko se jim je to pripetilo na gostovanju v Philadelphii (2:8), v enem obračunu prejeli kar osem zadetkov. Pred kar 21.316 gledalci v dvorani United Center jih je sinoči domača zasedba Chicaga premagala z 8:5.

Toews in Kane s po 5 točkami

V zmagovalni vrsti sta se kar dva igralca pohvalila s petimi doseženimi točkami: Jonathan Toews je trikrat zadel in dvakrat podal, Patrick Kane pa dvakrat zadel in trikrat podal. Goli so padali kot za stavo, samo v zadnji tretjini kar sedem, gostje pa niso znali unovčiti večje napadalne podjetnosti, ki jo razodeva tudi razmerje sproženih strelov  – 39:28 v njihovo korist. Zmagovalna zasedba se je vendarle, vsaj za kratko, izvila iz primeža porazov, prekinila je namreč niz petih zaporednih neuspešnih obračunov.