Zimski športi

Kljub vodstvu s 3:0 deseti zaporedni poraz Račkov (VIDEO)

Hokejisti Pittsburgha so s 7:4 odpravili Anaheim in se razveselili desete zmage v zadnjih enajstih dvobojih.
Jake Guentzel se je izkazal s trojčkom golov. FOTO: Kirby Lee/Reuters
12. 1. 2019 | 07:28
12. 1. 2019 | 07:36
2:24
Anaheim – Ko so hokejisti Anaheima v trinajsti minuti sinočnjega obračuna lige NHL pred 17.473 gledalci v domači dvorani Honda Center vodili že s 3:0 proti Pittsbrughu, so bili domala vsi na tribunah prepričani, da bodo vendarle prekinili neslavni niz devetih zaporednih porazov, po katerem so tudi zdrsnili z mest, ki zagotavljajo napredovanje v izločilne boje.

Nazadnje zmagali 18. decembra

A se jim ponovno ni izšlo. Pingvini, proti katerim je Anaheim lanskega 18. decembra tudi vpisal zadnjo zmago doslej, so se namreč čudežno izvlekli in se naposled dokopali do prepričljive zmage s 7:4, uspešni so bili že desetič v zadnjih enajstih dvobojih, spodletelo pa jim je zgolj v ponedeljek, ko so na domači ledni ploskvi premoč priznali Chicagu (3:5).

Štiri točke Maljkina

V zmagovalni vrsti sta se najbolj izkazala Jake Guentzel s trojčkom golov (enega je dosegel ob številčni premoči na ledu, enega pa 58 sekund pred zadnjim piskom sirene v prazno mrežo) in ruski zvezdnik Jevgenij Maljkin z zadetkom in kar tremi podajami, ki jih je v sezoni zbral že 35, s čimer je enajsti najuspešnejši igralec lige v tem statističnem segmentu.

Pingvini jutri proti Kopitarju

Zasluženost uspeha gostov dokazuje tudi razmerje sproženih strelov – 36:25 v njihovo korist, bolj ko se je tekma bližala h koncu, večji je bil razkorak. Pittsburghov zmagovalni niz trese hlače tudi Kraljem iz Los Angelesa. Kapetan Anže Kopitar in soigralci, s 37 osvojenimi točkami najslabše moštvo v dosedanjem delu sezone, se bodo namreč z njim udarili že jutri zjutraj.