Pozdravljeni!

Zimski športi

Pinelli v podaljšku odločil dvoboj z Asiagom

Jeseniški hokejisti so v alpski ligi po preobratu premagali Asiago s 3:2. Olimpija s 4:0 porazila Bregenzerwald.
Jeseničani so po slabem začetku strnili vrste in tekmo odločili v podaljšku. FOTO: Uroš Hočevar/DELO
M. Ž., STA
27. 2. 2021 | 20:07
27. 2. 2021 | 22:12
2:47
Hokejisti Sij Acronija Jesenic so v napeti tekmi alpske lige premagali Asiago, potem ko so nadoknadili dva gola zaostanka in po podaljšku slavili s 3:2.

Podobno kot na prejšnji tekmi z Rittnom so tudi tokrat železarji dvoboj v svoji Podmežakli slabo začeli. Gostje so namreč prvič zadeli v četrti minuti, v 17. pa izkoristili igralca več na ledu in povišali na 2:0.

Jeseničani so tako spet morali v lov za tekmeci, v drugi tretjini pa je zaostanek najprej znižal Žan Jezovšek. V zadnji minuti drugega dela je nato mladi kanadski up v domačem moštvu Francesco Pinelli poskrbel za izenačenje na 2:2.

V zadnji tretjini novih zadetkov ni bilo, tako da sta ekipi šli v podaljšek. V njem so v 63. minuti domači prišli do prednosti, saj je bil pri gostih izključen Marek Vankus. Novo prednost igralca več pa so železarji znali izkoristiti, v 64. minuti je svoj drugi gol na tekmi dosegel Pinelli in Jeseničanom zagotovil zmago.

»Nismo začeli dobro, a smo na srečo z borbeno igro prišli do izenačenja in slavili po podaljšku. Meni je bilo na začetku precej težko, saj dolgo časa nisem odigral tekme. A ekipa mi je pomagala pri tem, da sem se lahko boril do konca srečanja,« je po zmagi povedal David Planko.

Olimpija prepričljiva proti Bregenzerwald

Tudi drugi slovenski predstavnik v ligi je zabeležil zmago, SŽ Olimpija je na gostovanju pri Bregenzerwaldu slavila s 4:0 in ostaja na prvem mestu.

Temelje je v prvi tretjini postavil Miha Logar, v drugi pa sta nato v polno zadela še Aleš Mušič na polovici tekme ter Žiga Pance v 35. minuti, ko so imeli gostje na ledu igralca več.

Hokejisti Olimpije so premoč nato še enkrat potrdili z zadetkom v zadnji tretjini, za končnih 4:0 je poskrbel Miha Štebih.

Razmerje strelov je bilo 34:14 v korist zmajev.

Slovenska kluba Sij Acroni Jesenice in SŽ Olimpija se bosta v sredo pomerila v Ljubljani.