Zimski športi

Kralji z odličnim Petersenom slavili v Las Vegasu

Los Angeles Kings so na gostovanju pri Vegasu zmagali s 4:2. Anže Kopitar je dosegel 30. asistenco sezone.
Anže Kopitar je pri zmagi prispeval svojo jubilejno 30. asistenco sezone. FOTO: Ethan Miller/AFP
1. 4. 2021 | 06:56
1. 4. 2021 | 07:09
2:48
Hokejisti Los Angelesa so ponoči gostovali pri vodilni ekipi zahodne divizije Vegasu in ga premagali s 4:2. Slovenski as Anže Kopitar je pri zmagi prispeval asistenco.

Kralji so s tem prekinili niz treh zaporednih porazov in se svojim tekmecem oddolžili za ponedeljkov poraz na istem prizorišču, Vegas pa je zaradi današnjega poraza in zmage Colorada izgubil prvo mesto v diviziji.

Los Angeles na tokratnem gostovanju ni blestel, saj je imel manj strelov od tekmeca (30:42) in zapravil vseh pet power-playev, vendar pa je imel v svojem golu odličnega Calvina Petersena, ki je ustavil 39 izmed 41 strelov na svoj gol.

Gostje so odlično krenili v tekmo in po prvi tretjini vodili z 2:0, zadela sta Andreas Athanasiou v 2. minuti in Lias Andersson v 18. minuti.

Domačini so se v drugi tretjini za kratek čas vrnili v igro, ko je na 1:2 znižal William Karlsson v 30. minuti, vendar pa so Kralji odgovorili z goloma Jareta Anderson-Dolana v 33. minuti in Alexa Iafalla v 37. minuti, ko je bil eden izmed asistentov tudi Kopitar.

Najboljša ekipa zahodne divizije je v zadnji tretjini le ublažila poraz, končni rezultat je postavil Shea Theodore v 44. minuti.

Los Angeles kljub zmagi ostaja na šestem mestu divizije, ima pa le dve točki manj od petouvrščene Arizone in tri od četrtouvrščenega St. Louisa.

Buffalo zmagal prvič po 18 zaporednih porazih

Hokejistom Buffala je na domači tekmi s Philadelphio uspelo zmagati s 6:1.

Gostitelji so s tem dosegli pomembno zmago, saj so prekinili niz kar 18 zaporednih porazov. Pred tem obračunom so se zadnje zmage veselili 23. februarja proti New Jerseyju, kar je bil najdaljši niz brez zmage v ligi NHL, odkar so v sezoni 2005/06 uvedli kazenske strele.

Za Buffalo je dvakrat zadel Brandon Montour, po enkrat pa Sam ReinhartCurtis LazarSteven Fogarty in Casey Mittelstadt.

Rezultati lige NHL
Vegas Golden Knights : Los Angeles Kings 2:4 (Kopitar asistenca in dva strela v 24:34)
Buffalo Sabres : Philadelphia Flyers 6:1
Winnipeg Jets : Toronto Maple Leafs 1:3
Colorado Avalanche : Arizona Coyotes 9:3
San Jose Sharks : Minnesota Wild 4:2