Zimski športi

Jeseničani z gladko zmago na gostovanju potrdili končnico

Hokejisti Jesenic so na gostovanju pri Wipptalu slavili s 3:0 in se uvrstili v končnico alpske hokejske lige.
Tadej Čimžar je bil z dvema zadetkoma junak zmage Jesenic. FOTO: Uroš Hočevar/Delo
14. 3. 2019 | 22:35
1:19
Jeseničani so se za preboj v končnico borili z Wipptalom, prva tekma na Jesenicah pa je pripadla domačinom. Železarji so tako naredili velik korak k napredovanju v izločilne boje, preboj v končnico so potrdili še na gostovanju z zmago s 3:0.

Jeseničani so bili precej boljši tekmec, Wipptal so nadstreljali s kar 36:19, v prvi tretjini celo s 17:7, a se mreža domačinov ni zatresla. V drugem delu so le uspeli priti do vodstva, uspešen je bil Gašper Seršen in Jeseničani so bili na pragu napredovanja.

Še v drugi tretjini je za povišanje vodstva zadel Tadej Čimžar, ki je tudi v tretjem delu igre našel pot do mreže domače ekipe in potrdil napredovanje v končnico. Nasprotnika bodo Jeseničani dobili po procesu izbiranja, v katerem nasprotnika najprej izbira prvouvrščeno moštvo po rednem delu, to je bil Pustertal.

Prve tekme četrtfinala AHL bodo 18. marca.