Pozdravljeni!

Tokio 2020

Peter Kauzer in Alja Kozorog brez zapletov v polfinale

V prvem kvalifikacijskem nastopu je olimpijski podprvak iz Ria zasedel četrto mesto, v drugo pa je bil slabši, a se je uvrstil v polfinale.
Peter Kauzer je prepričljivo začel svojo nalogo, v drugo je bil počasnejši, a glede uvrstitve v polfinale ni bilo dvomov. FOTO: Stojan Nenov/Reuters
28. 7. 2021 | 08:19
28. 7. 2021 | 11:43
1:20
Potem ko se je Slovenija razveselila zlate kolajne kanuista Benjamina Savška, ima zdaj na olimpijskih divjih vodah še enega močnega aduta. Izkušeni Peter Kauzer je na zadnjih igrah v Riu de Janeiru osvojil drugo mesto, tokrat pa je spodbudno začel svojo preizkušnjo na Japonskem in v uvodnem nastopu kvalifikacij zasedel četrto mesto.

V drugo pa še zdaleč ni bil tako hiter, v zadržanem nastopu je bil le 23., toda ob končnem 11. mestu ni bilo zapletov glede petkovega polfinala, v katerem bo nastopilo 20 tekmovalcev. Najhitrejši v kvalifikacijah je bil Nemec Hannes Aigner.

Alja Kozorog se je zanesljivo uvrstila v polfinale. FOTO: Stoyan Nenov/Reuters

Tudi na ženski kajakaški posamični tekmi bo imela slovenska vrsta svojo tekmovalko. Alja Kozorog je namreč s skupnim osmim mestom med 18 polfinalistkami, ki se bodo pomerile že jutri, razgrnila jasno kandidaturo za uvrstitev v finale. Zmagovalka kvalifikacij je bila Britanka Mallory Franklin.