Tenis

Kaja Juvan prehitela Tamaro Zidanšek

Viden skok Ljubljančanke v letu 2022, Konjičanka pa je zdrsnila, potem ko je bila lani v polfinalu OP Francije, zdaj pa sklenila turnir v 3. kolu.
Kaja Juvan je zdaj najvišje med Slovenkami v svetovnem tenisu. FOTO: Matej Družnik/Delo
STA, S. U.
6. 6. 2022 | 10:10
6. 6. 2022 | 14:03
1:25

Slovenski tenis je dan po koncu odprtega prvenstva Francije, drugega turnirja sezone za grand slam, dobil novo ime na najvišjem mestu med našimi igralkami. Kaja Juvan je namreč prehitela Tamaro Zidanšek – prva je zdaj na 58. mestu in tako sploh prvič med 60 najboljšimi teniškimi igralkami sveta, Zidanškova je 59.

Slednja, doma iz Slovenskih Konjic, je v Parizu obrambo lanskega polfinala končala v 3. kolu, tako izgubila 24 mest in je sedaj tik za Juvanovo. Dalila Jakupovič je pridobila 24 mest in je 287. na lestvici ter je na četrto mesto med Slovenkami izpodrinila Polono Hercog (293.).Na lestvici WTA je prepričljivo na vrhu poljska zvezdnica in pariška zmagovalka Iga Šwiatek, s 5. mesta pa se je tik pod vrh prebila Estonka Anett Kontaveit, prej na 5. mestu.