Tenis

Alcaraz: To ni tenis!

Španec Carlos Alcaraz se je prebil v drugi krog teniškega turnirja v Pekingu. Ob koncu prvega niza je bil kaznovan, saj ni serviral pravočasno.
Carlos Alcaraz je drugi nosilec na turnirju v Pekingu. FOTO: Annegret Hilse/Reuters
27. 9. 2024 | 12:06
27. 9. 2024 | 12:09
1:37

Španski teniški igralec Carlos Alcaraz je turnir v Pekingu začel z zmago proti Giovanniju Mpetshiju Perricardu. Francoza, znanega kot odličnega serverja, je ugnal s 6:4 in 6:4, Špancu je uspel break v prvi igri obeh nizov. »Je zelo močan igralec. Močno servira, močno udarja z osnovne črte. Zato sem moral biti zelo osredotočen. Takšen je bil načrt,« je po tekmi dejal Alcaraz.

Kljub veselju po koncu tekme, je bil tretji igralec sveta nezadovoljen z odločitvijo sodnice ob koncu prvega niza. V deseti igri je Alcaraz serviral za zmago v prvem nizu, ubranil je tri break priložnosti Francoza, nato pa prejel kazen, saj ni serviral pravočasno, pred tem je prejel opozorilo. Kaznovan je bil z odvzemom prvega servisa. »To ni tenis!« se je sodnici pritoževal zmagovalec štirih turnirjev za grand slam. Kljub kazni je dobil točko in si zagotovil prvi niz.

V drugem krogu turnirja se bo pomeril z Nizozemcem Tallonom Griekspoorjem.